Chainlink DeFi Metaverse
Chainlink DeFi Metaverse, zdroj: www.shutterstock.com/IvanBabydov

Exponenciálny rast tejto veľmi perspektívnej siete začal vďaka vzniku DeFi. Spoluzakladateľ Sergey Nazarov tvrdí, že Chainlink (LINK) bude podporovať metaverse!

Mohlo by ťa zaujímať: Polkadot sa teší obrovskej popularite – dostane sa DOT až na 80 USD?

Chainlink je veľmi sľubný projekt

Celková hodnota Chainlinku (LINK) oficiálne prekročila 75 miliárd dolárov, čo predstavuje nový míľnik pre túto decentralizovanú sieť, a to vďaka nezastaviteľne rýchlo rastúcemu sektoru DeFi.

Podľa spoluzakladateľa Chainlinku Sergeja Nazarova sa LINK stal „jednou z najcennejších foriem decentralizovaného konsenzu na planéte. Chainlink je taktiež jednou z najrýchlejšie rastúcich sietí zo všetkých, spoločne s vysokou hodnotou smart kontraktov, na ktorých sa neustále pracuje.” tvrdí Nazarov.

Chainlink, ktorý sa skladá z tzv. „nezávislých uzlov oracle”, zaznamenal rýchle prijatie v niekoľkých popredných blockchainoch vrátane Etherea, Binance Smart Chain či Avalanche. Aplikácie DeFi postavené na týchto a iných blokchainoch používajú „Chainlink oracle network” na napájanie svojich smart kontraktov a prinášajú údaje o trhu do finančných aplikácií v reťazci.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Metaverse bude súčasťou viacerých projektov

Od spustenia svojej hlavnej siete v roku 2019 Chainlink spustil viac ako 700 oracle sietí, ktoré zabezpečili minimálne 600 miliónov dát na desiatich rôznych blockchainoch.

Dopyt po službách oracle exponenciálne vzrástol s príchodom Decentralizovaného Financovania. Sektor DeFi má v súčasnosti hodnotu viac ako 250 miliárd dolárov. Zaujímavosťou je, že DeFi prakticky neexistoval, keď spoločnosť Chainlink spustila svoju sieť.

Na otázku o novej technológii ,,metaverse”, kam sa chystá dokonca aj Facebook, po novom Meta, Sergej Nazarov odpovedal, že: „Chainlink už napája viaceré aplikácie metaversu cez DeFi, NFT a gaming.”

„Očakávame, že smart kontrakty budú poháňať nové vzťahy, ktoré sa vytvoria v metaverse. Nazarov zdôrazňuje, že tieto vzťahy musia byť dôveryhodné kvôli novej úrovni identity, ktorá umožní virtuálny svet metaversu.”

Čítaj ďalej: Podľa tohto fraktálu ETH smeruje na 14 000 $ – analytici predpovedajú prelom