Sieť Polkadot
Sieť Polkadot. Zdroj: Shutterstock, DIAMOND VISUALS

Polkadot prežíva pozitívne obdobie. Hlavným faktorom je jednoznačne oznámenie parachain aukcií. Token DOT aj z tohto dôvodu konečne dosiahol nové historické maximum. Dostane sa však až na 80 USD?

Prečítaj si tiež: Dogecoin ako odmena za nákup jedla? V Burger King to nie je žiadny problém!

DOT s cenou 80 USD?

Token DOT sa po troch mesiacoch dokázal dostať na nové historické maximum 53,51 USD. Čo je za tým? Jednoznačne eufória okolo spustenia parachainových aukcií. Analytici sa jednoznačne zhodujú v otázke, kde sa dostane cena za pár týždňov. Je to 80 USD.

DOT/BUSD
DOT/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

Ak sa však vrátime k spomínaným aukciám, tie umožňujú vývojárom siete Polkadot registrovať svoje projekty na parachain. Tým získajú pre svoje projekty dôležité financovanie formou crowdového úveru. Sieť však musí dať jednotlivým projektom zelenú. Aukcie budú prebiehať počas celého novembra.

Mohlo by ťa zaujímať: Ethereum obsahuje podľa zistení vedcov tri vektory útokov – Ide o zásadné chyby?

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Je tu však aj ďalší dôležitý faktor – DOT dosiahol ATH. Výrazne sa zvýšili objemy obchodovania. Dominancia Polkadot tak dosiahla masívny nárast až o 50 %.

Dominancia tokenu DOT
Dominancia tokenu DOT. Zdroj: Messari

Záujem o sieť je naozaj obrovský. Token sa jednoducho zviezol na vlne vysokých objemov a pozitívnej nálady okolo projektu. Nárast zaznamenal aj záujem o futures Polkadot, ktorý vyskočil o takmer 19 %.

Záujem o DOT
Záujem o DOT. Zdroj: Coinalyze

V čase písania tohto článku sa cena Polkadot pohybovala na úrovni 51,24 USD.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre