DeFi
DeFi. Zdroj: Shutterstock, Vladimir Kazakov

Sektor decentralizovaných financií prežíva v roku 2021 obrovský boom, ktorý predpokladal málokto. Celková uzamknutá hodnota DeFi sa podľa najnovších údajov vyšplhala až na 200 miliárd dolárov.

Prečítaj si tiež: Binance investuje vo veľkom – investuje 1 miliardu dolárov na rozvoj ekosystému BSC!

Popularita DeFi narastá

Najnovšie údaje poskytol portál DeFiLlama, podľa ktorého je súčasná viazaná hodnota DeFi protokolov na úrovni 200 miliárd dolárov. Zaujímavé je, že od konca júna sa táto hodnota viac ako zdvojnásobila.

Uzamknutá hodnota DeFi
Uzamknutá hodnota DeFi. Zdroj: DeFiLlama

Portál DeFiLlama skúma protokoly v rámci viacerých blockchainov na čele s ETH, SOL, či AVAX. Ide teda o pomerne široký údaj. Samozrejme, najväčšia časť je sústredená v sieti Ethereum. Ide o hodnotu približne 140 miliárd dolárov. Nasleduje Binance Smart Chain s 18,5 miliardami dolárov a Solana s hodnotou 11,7 miliárd dolárov.

Môže ťa zaujímať: XRP zaznamenáva silný vzostupný sentiment – čaká ho veľké zhodnotenie?

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

V štatistike boli zahrnuté aj škálovacie siete, ktoré sú postavené na základoch ETH. Ide najmä o Polygon, Arbitrum a Optimism.

Ako už bolo spomenuté, Ethereum stále kraľuje sektoru DeFi. Jeho dominancia však výrazne klesla. Začiatkom januára bola dominancia na úrovni 98 %. Aktuálne je to už iba 68,5 %.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre