Facebook Meta Metaverse VR
Facebook Meta Metaverse VR, zdroj: www.shutterstock.com/is.a.bella

Facebook vo štvrtok oznámil, že mení svoj názov na „Meta“. Nové pomenovanie predstavuje prvú významnú zmenu pre túto sociálnu sieť.

Môže ťa zaujímať: Ďalšia hollywoodská celebrita sa angažuje v kryptomenách! Crypto.com prekvapilo!

Zbohom Facebook, vitaj Meta

Zmenu názvu, ktorá odráža rastúce ambície spoločnosti už aj mimo sociálnych médií, predstavil generálny riaditeľ Mark Zuckerberg na konferencii Facebook Connect. V spoločnosti si stanovili cieľ a víziu vytvoriť tzv. „metaverse“, ktorý bude spájať virtuálny a reálny svet.

Facebook Connect je výročná konferencia, ktorá spája vývojárov virtuálnej reality, tvorcov obsahu a investorov. Tohtoročná udalosť bola zameraná vyslovene na koncepciu metaverse, ktorá sa stala populárnou vďaka technológii blockchain.

Na prechod do Metaverse sa pracovalo už dlhšiu dobu, keď Facebook prvýkrát oznámil vytvorenie nového tímu, ktorý sa bude venovať budovaniu tohto virtuálneho sveta. Spoločnosť taktiež oznámila svoje plány spustiť tzv. Facebook Reality Labs.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Presťahuje sa nová generácia do Metaverse?

Metaverse sa poslednú dobu stal trendom. Vďaka nemu sa stretnú virtuálne a fyzické svety a kde použitie kryptomien sa považuje za hlavný fenomén. Tento metaverse umožní používateľom nakupovať a predávať virtuálne pozemky, avatary či rôzne budovy. Niekoľko iných hráčov sa takisto pokúša prejsť na metaverse vrátane populárneho Axie Infinity (AXS).

Vedúci metaverse spoločnosti Facebook, odteraz už Meta, Vishal Shah uviedol, že „cieľom spoločnosti je poskytnúť priestor čo najväčšiemu počtu tvorcov na vybudovanie podnikania vo virtuálnom svete Metaverse. Bude tam veľa tvorcov, ktorí budú prinášať digitálne objekty a ponúkať rôzne služby, ako to dnes robia tvorcovia videohier.”

Shah povedal, že „podniky“ v metaverse budú môcť predávať reálny alebo digitálny tovar, ako aj rôzne služby. Budú sprístupnené reklamné služby sociálnej siete, aby propagovali svoje produkty a oslovili svoje nové publikum. Priestor samozrejme dostanú aj NFTčka.

Čítaj ďalej: Nová aktualizácia Etherea prebehla hladko – Veľký posun k ETH 2.0

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre