Správy zo sveta kryptomien.
Správy zo sveta kryptomien. Zdroj: shutterstock.com/Varavin88

Podľa CEO Pantera Capital dosiahne kryptotrh 40 biliónov USD v priebehu 10 rokov – Experti očakávajú, že Bitcoin by mohol byť teraz stabilnejší – NASDAQ opäť potvrdil, že kryptomeny už berie vážne – Venrock chce investovať priamo do kryptofirem – Platobná aplikácia Revolut bude rozširovať služby do viac krajín a pre viac kryptomien – Čínsky obor Alibaba chce využívať blockchain k predchádzaniu podvodov s jedlom – Ripple uzatvoril partnerstvo s piatimi ďalšími firmami v Ázii a Európe – Nemecká burza VPE oznámila otvorenie oddelenia pre kryptoveľryby – 16 000 BTC bolo prevedených zo skrachovanej Mt. Gox – Francúzsko sa rozhodlo znížiť zdanenie kryptomien – Thajsko naopak rozhodlo zdanenie ponechať

Originál článku v českom jazyku nájdete tu.

Správa dňa

Dan Morehead, CEO spoločnosti Pantera Capital, hedgeového investičného fondu s majetkom vo výške 1 miliardy USD, uviedol v rozhovore pre Bloomberg dňa 26. apríla, že kryptotrh by mohol do desiatich rokov dosiahnuť hodnotu 40 biliónov USD. Cointelegraph.com (v EN)

Kryptomeny a ICO

Podľa niektorých odborníkov by teraz po nedávnych otrasoch, pádoch a vzostupoch mohol Bitcoin prechádzať relatívne nudným obdobím stability. Reuters.com (v EN)

CEO spoločnosti Nasdaq Adena Friedman znovu pripomenul, že trh s kryptomenami je legitímny – príliš legitímny, aby bol ignorovaný – pretože inštitucionálni investori už začali vstupovať do toho, čo bude budúcnosťou financií a technológií. Bitcoinist.com(v EN)

Tip redakcie: Nasdaq zvažuje založenie vlastnej kryptoburzy

Biznis

Venrock Associates, firma založená ako investičný fond do rizikového kapitálu rodiny Rockefellerovcov, potvrdila svoj záujem o kryptofirmy, ale na rozdiel od väčšiny hráčov v oblasti se pozerá za hranice digitálnych žetónov a chce investovať priamo do akcií týchto firiem, povedal David Pakman z Venrock Associates pre Bloomberg. Cryptovest.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Rockefellerovci sa tiež rozhodli investovať do kryptomien

Aplikácia pre alternatívne bankovníctvo určená pre globálne mobilnú generáciu, Revolut, získala významného investora a s novými finančnými prostriedkami rozširuje služby na nové trhy po celom svete a pridá nové funkcie, ako je podpora pre BCH a XRP. Bitcoin.com (v EN)

Čínsky e-commerce gigant Alibaba skúša blockchainovú platformu pre sledovanie dodávateľského reťazca v ponuke, aby zabránil podvodom v oblasti potravín. Coindesk.com (v EN)

Ripple oznámil partnerstvo s piatimi novými európskymi a ázijskými partnermi. FairFX (Spojené kráľovstvo), RationalFX (Spojené kráľovstvo), Exchange4Free (Spojené kráľovstvo), UniPAY (Gruzínsko) a MoneyMatch (Malajzia) budú všetci používať xVia prostredníctvom RippleNet. Bitcoinist.com (v EN)

Burzy

Nemecká burza VPE Wertpapierhandelsbank AG (VPE) oznámila novú službu pre inštitucionálne obchodovanie s kryptomenami a tvrdí, že táto služba je prvá svojho druhu. Burza má nemeckú licenciu a snaží sa zákazníkom z oblasti tzv. veľrýb ponúknuť „najlepšie technológie vo svojej triede“, „bezpečné a regulované“. Bitcoin.com(v EN)

16 000 Bitcoinov (čiastka v hodnote približne 141 miliónov USD) z nedávno zaniknutej burzy Mt Gox bolo vo štvrtok presunutých. Podľa spoločnosti CryptoGround, ktorá sleduje zostávajúce peňaženky Mt Goxu, boli Bitcoiny odoslané zo štyroch samostatných adries v blokoch po približne 2 000 BTC. Coindesk.com (v EN)

Písali sme: Bývalý CEO burzy Mt. Gox kryptomenám neverí

Regulácia

Francúzska vláda sa rozhodla zmeniť klasifikáciu výnosov z kryptomien, čím sa zníži daňová sadzba zo 45% na paušálnu sadzbu 19%. CCN.com (v EN)

 

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance