Electronic Arts NFT play to earn
Electronic Arts NFT play to earn. zdroj: www.shutterstock.com/360b

Šéf jedného z najznámejších vydavateľov videohier, Electronic Arts, považuje hry založené na NFT a blockchaine za budúcnosť herného priemyslu!

Mohlo by ťa zaujímať: Legendárny Quentin Tarantino vstupuje do NFT s exkluzívnou kolekciou Pulp Fiction

Electronic Arts plánuje ísť s dobou

Ešte širšie prijatie online hier založených na nezameniteľných tokenoch (NFT) a play to earn sa blíži. Pre staršiu generáciu nostalgická Electronic Arts (EA) ako jedna z najväčších značiek v hernom priemysle sa musí, samozrejme, prispôsobiť dobe. Samotný šéf vidí sľubnú budúcnosť v tomto novom odvetví.

Andrew Wilson, generálny riaditeľ hlavnej spoločnosti pre videohry Electronic Arts, vo svojom nedávnom prejave uviedol, že NFT a videohry založené na princípe play to earn sú budúcnosťou herného priemyslu, hoci treba prísť na to, ako to bude celé fungovať.

Spoločnosť EA, ktorá je všeobecne známa ako tzv. business-oriented spoločnosť, využíva podobný model, tzv. pay to win v niekoľkých svojich hrách. Do novodobého fenoménu play to earn sa ešte nepustila. EA vedenie však naznačilo, že sa už v spoločnosti zamerali na blockchain a NFT, keďže zverejnili voľné pracovné pozície na tieto projekty už v lete tohto roka.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

NFT a play to earn ako budúcnosť herného priemyslu?

Popularita týchto hier rapídne rastie. Príkladom je Axie Infinity. Projekt nám ukazuje, že tieto produkty si našli solídnu hráčsku komunitu. Hráči získavajú digitálne aktíva vyplnením rôznych úloh, porazením nepriateľov či druhých protihráčov. Tieto aktíva majú následne reálnu peňažnú hodnotu v našom reálnom živote a môžu sa predávať na kryptoburzách.

Andrew Wilson je presvedčený, že zberateľský digitálny obsah bude hrať významnú úlohu v budúcnosti EA, vzhľadom na skutočnosť, že dokonale ladí s hrami spoločnosti.

„Je ešte priskoro povedať, ako to celé bude vyzerať. Myslím si však, že sme v skutočne dobrej pozícii a môžete očakávať, že nad tým budeme intenzívnejšie pracovať,” dodal CEO.

Ďalšie veľké meno v hernom priemysle, francúzsky Ubisoft, nedávno zverejnil svoje zámery na investície a prijatie hier postavených na technológii blockchain.

Čítaj ďalej: Austrália sa pripravuje na budúcnosť – Banky umožnia obchodovanie s kryptomenami!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre