Binance investuje vo veľkom
Binance investuje vo veľkom, zdroj: www.shutterstock.com/salarko

Binance, najväčšia kryptomenová burza, spustila fond vo výške 1 miliárd dolárov na podporu blockchainu ,,Binance Smart Chain”.

Jej cieľom je pomôcť urýchliť prijatie digitálnych aktív a vylepšenie technológie blockchain.

Môže ťa zaujímať: Šéf JPMorgan Jamie Dimon tvrdí, že Bitcoin je bezcenný, pochybný a naďalej ho kritizuje!

Binance investuje vo veľkom

Podľa vyhlásenia spoločnosti bude približne polovica finančných prostriedkov smerovať do investícií do oblastí ako sú online hry, virtuálna realita a rôzne finančné služby založené na blockchaine. Zo zvyšku pôjde okolo 300 miliónov dolárov na tzv. „builder program“ a po 100 miliónoch dolárov bude smerovať na stimuly likvidity a rozvoj talentov.

Binance Smart Chain (BSC) si už dokázal získať lojálnu globálnu komunitu vývojárov a investorov. Pôvodne ju začala komunita Binance Chain. Vedenie najpopulárnejšej kryptoburzy sa rozhodlo podporovať tieto projekty prostredníctvom nemalých investícií.

,,S investíciou vo výške 1 miliardy dolárov sa naše zameranie rozšíri na budovanie infraštruktúr s inovatívnymi reťazcami integrovanými v rôznych prototypoch blockchainu,” uviedla vo vyhlásení Gwendolyn Regina, investičná riaditeľka BSC.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

O kryptoburze budeme ešte veľa počuť

Generálny riaditeľ Changpeng Zhao uviedol, že nový fond urýchli globálne prijatie digitálnych aktív a urobí to z BSC „blockchainový ekosystém prvý svojho druhu s miliardou používateľov”.

V súvislosti s touto správou cena kryptomeny Binance Coin (BNB) značne narástla. Momentálne sa cena mine pohybuje okolo 440 $. Od samotného oznámenia BNB „vystrelil“ o viac ako 15 %.

Pripomíname, že kryptoburza sa v posledných mesiacoch stala terčom regulátorov v mnohých krajinách vrátane USA či Južnej Afriky. Dosah, ktorý burza má, postupne prilákal záujem zo strany regulátorov, aj keď CEO Changpeng Zhao tvrdí, že riadne dodržuje predpisy a regulácie.

Čítaj ďalej: XRP zaznamenáva silný vzostupný sentiment – čaká ho veľké zhodnotenie?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre