Blockchain Internet Computer
Blockchain Internet Computer. Zdroj: Shutterstock, Vladimir Kazakov

Zdá sa, že sa nám roztrhlo vrece s významnými inováciami, ktoré odštartovala sieť Cardano. Teraz sa však pozornosť upriamuje na najväčšiu kryptomenu, Bitcoin.

Prečítaj si tiež: Mike Novogratz nevidí dôvod na obavy – Bitcoin prežíva zdravú korekciu

Internet Computer v sieti Bitcoin

Tento pomerne neznámy projekt dokázal v poslednom období upútať pozornosť. Stojí za ním spoločnosť Dfinity, ktorá pracuje na pripojení svojho modernizovaného sieťového prepojenia s názvom „chain key cryptography“, do siete BTC. Týmto krokom by sa prepojili natívne adresy ICP so sieťou BTC. Čo to však znamená? Používatelia by mohli využívať inteligentné kontrakty, ktoré sú v sieti Bitcoinu dokonalé.

K zámerom ICB sa pridal aj šéf spoločnosti Dfinity, Dominic Williams:

„Internet Computer je poháňaný novou funkciou chain key cryptography, ktorá umožňuje podpisovať transakcie pre iné blockchainy, ako je napríklad Bitcoin. Inteligentné zmluvy ICP získajú prístup k likvidite BTC a ten získa novú výhodnú funkcionalitu inteligentných zmlúv bez potreby nezabezpečených a ťažkopádnych dôveryhodných služieb.“

Môže ťa zaujímať: TOP 3 techniky, ktoré používajú úspešní traderi – Poznáte ich aj vy?

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Ďalšia konkurencia pre ETH a ADA

Ethereum ešte len čaká na svoju najočakávanejšiu aktualizáciu a síce prechod na Proof of stake ETH 2.0. Cardano pred nedávnom úspešne spustilo inteligentné kontrakty, ktoré majú byť obohatené o ďalšie dôležité inovácie, ktoré majú byť oznámené budúci víkend na summite Cardano 2021. Napriek tomu je to stále Bitcoin, ktorý chce byť jasným lídrom aj naďalej a kroky ICP mu môžu výrazne dopomôcť v ceste za lepšou budúcnosťou.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre