[PREHĽAD TRHU] Na západe nič nového • Čaká nás reštart trhu?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin už týždeň konsoliduje v intervale 6200 – 6400 $. Ak zabudneme na Barta z víkendu, graf vykresľuje takmer dokonale rovnú čiaru. Po veľkom dumpe z minulej stredy sme sa tak nedočkali korekcie, retracementu ani ničoho podobného. Volume dosahuje tohtoročné low, burzy sú prakticky vyľudnené a aj fejkové objemy na BitMEX-e a BitForexe klesli pod tri miliardy dolárov.

Disclaimer: Tento článok nemožno považovať za investičné poradenstvo. Slúži iba na vytvorenie denného prehľadu vývoja trhu a predstavenie rôznych scenárov vývoja trhu v budúcnosti. Jednotlivé diely si budú protirečiť. Ak chcete profesionálne rady založené na technickej analýze, navštívte prosím web Trading11.com.

Altcoiny na ústupe

BTC dominancia

BTC dominancia

Dominancia Bitcoinu medzičasom rastie a rovnako tak aj shorty na Bitfinexe. Highcap altcoiny sa, naopak, nevedia udržať na stabilných hladinách. Ethereum na každý pokles Bitcoinu reaguje panickým výpredajom, Ripple znova dosahuje tohtoročné low, Bcash klesol pod 500 $ a dokonca aj pekne rozbehnuté EOS sa už nevie dostať nad 5 $.

Ale nájdu sa aj výnimky

Dogecoin sa stále priebežne pumpuje. Naskakuje doň stále viac ľudí. Hodnota tohto meme coinu už prekročila pol centa a pohybuje sa na cenách z apríla 2018. DOGE prakticky odignoroval dump trhu z minulého týždňa a situácia okolo tohto coinu vyzerá veľmi podozrivo. Ak máte nakúpené, radím vám, aby ste si nastavili stoplossy pod aprílové high ~ 0,5 c.

Bitcoin vyzerá naozaj zle

Kráľ kryptomien má už pol roka problém s dlhodobou klesajúcou trendline. Tá určuje strop, ktorý jednoducho nevieme prekonať. Za posledné mesiace sme boli svedkami minimálne štyroch pokusov o otestovanie tejto línie a štyrikrát sme padli späť na dlhodobý support (6000 $).

To je problém! Trh prepásol štyri možnosti na otočenie trendu a je dosť možné, že ďalšia tak skoro nepríde. Klesajúca trendline sa nemilosrdne zarezáva do kľúčových supportov. Tie sa následne menia na rezistencie a tvoria tak veľké prekážky v pohybe smerom hore. O tom sme hovorili aj na včerajšom špeciálnom streame (na internete ho už nenájdete, ďalší špeciálny stream bude v sobotu o 18:00, keď sa skončí odpočet).

Môže vás zaujímať: Čo sa musí stať, aby Bitcoin zanikol?

Čaká nás reštart trhu?

1D BTC-USD - Bitfinex

1D BTC/USD – Bitfinex – Možný vývoj trhu v najbližších mesiacoch – berte s REZERVOU!

Naopak, pre pohyb dole je priestoru dosť a obchodníci to vedia. Pokles pod 6000 $ sa javí pravdepodobnejšie než kedykoľvek predtým. Možno nás čaká ešte jeden malý skok na ~6800$, ale potom by nám už nič nemalo prekážať v páde do pásma 4500 – 6000 $, kde Bitcoin strávi zvyšok roka. A to ešte budeme radi, pretože ďalší pokles až na 3000 $ tiež nie je úplne nereálny.

Tento scenár možno označiť za reštart trhu. Graf postupne vytvorí okrúhle dno a na jar 2019 už by sme mali znova atakovať 6000 $.

Padol v októbri 1918, jedného dňa, čo bol na celom fronte taký pokojný a tichý, že sa správa z bojiska obmedzila iba na vetu: Na západe nič nového.

Ťažobný pool F2Pool zverejnil ceny, pri ktorých sa im už neoplatí ťažiť kryptomeny