Solana
Solana, zdroj: www.shutterstock.com/VladimirKazakov

Solana (SOL) prekonala Cardano (ADA) a hlavný stablecoin Tether (USDT), čím sa nateraz stala štvrtou najväčšou kryptomenou podľa trhovej kapitalizácie!

Mohlo by ťa zaujímať: Tvorcovia projektu Solana zatajili existenciu 12 miliónov SOL

SOL patrí medzi TOP kryptomeny

V čase písania článku je hodnota kryptomeny viac ako 76 miliárd dolárov. Týmto sa umiestnila na 4. miesto. Pred Solanou sa nachádza už len elita, do ktorej patria: Binance Coin (BNB) s trhovou kapitalizáciou 110 miliárd dolárov, Ethereum (ETH) s 542 miliárd dolárov a Bitcoin (BTC) s 1,17 biliónov dolárov.

Trhová kapitalizácia spoločnosti Solana vzrástla, keďže token SOL vzrástol na svoj nový all time high. 7. novembra token SOL po prvýkrát prekročil hranicu 262 dolárov.

Solana získala ďalšie podnety a neustále pracuje na projektoch, ktoré budú fungovať na Webe 3.0. Spoločnosť Solana Ventures v piatok oznámila, že spolu s kryptoburzou FTX a spoločnosťou Lightspeed Venture Partners investuje 100 miliónov dolárov do odvetvia online hier a inovačných technológií.

Cieľom Solany je prilákať vývojárov videohier, aby mohli pracovať so svojimi projektmi na sieti blockchaine. Predpokladá sa, že takýmito krokmi sa zvýši perspektíva a používateľnosť siete.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Solana má tiež svoju chybičku krásy

Paul Veradittakit, partner spoločnosti Pantera Capital, povedal, že Solana je tou najvyššou konkurenciou pre Ethereum, Cardano a ďalšie platformy so smart kontraktami.

Solana však vykazovala aj známky „vyčerpania”. Absencia hierarchickosti medzi transakciami Solany a nižší počet validátorov viedli k 18-hodinovému výpadku siete v septembri tohto roka. Ak sa podobné veci nedajú do poriadku, môže sa v budúcnosti zvýšiť riziko stornovaných transakcií v sieti Solana, čo môže viesť k nepríjemným dôsledkom.

Napriek svojej poslednej „bull rallye” na historické maximum, SOL čaká korekcia, ako ukazujú niektoré „medvedie“ indikátory.

Čítaj ďalej: “Hype is real” – Mali by sme brať meme coiny ako Shiba Inu či Floki Inu vážne? Aká je ich úloha?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre