Bitcoin a zelený jún
Bitcoin a zelený jún. Zdroj: Shutterstock.com/Craig Hastings

Sezónne vplyvy sú v súboroch finančných údajov bežné. Trieda digitálnych aktív nie je výnimkou. Poďme sa teda pozrieť, aké zisky dosahoval Bitcoin podľa mesiacov v minulých rokoch.

Napríklad digitálne aktíva stále reagujú na blížiace sa daňové obdobia a sviatky, ako je čínsky Nový rok. Nasledujúci obrázok zobrazuje výkonnosť Bitcoinu podľa jednotlivých mesiacov.

Bitcoin v júni

Bitcoin a jeho výkonnosť podľa mesiacov
Bitcoin a jeho výkonnosť podľa mesiacov. Zdroj: bitcoinmonthlyreturn

Pokiaľ ide o najlepšie mesiace pre zisky z kryptomien, jún bol historicky priemerne ziskovým. Za posledných 11 rokov v priemere cena BTC rástla počas mesiaca stabilne o 10,12 %. Celkovo boli historicky najlepšie mesiace pre kryptomeny a najmä pre Bitcoin november a apríl.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Ktorá kryptomena z TOP 10 zaznamenala najmenší prepad v roku 2022?

Mesačné výnosy BTC

Priemerný mesačný výnos Bitcoinu od začiatku mája do konca septembra od roku 2011 je 6,95 %. Priemerný mesačný výnos v ostatných siedmich mesiacoch roka je 20,33 %. V medvedích rokoch, ako je rok 2018, sa BTC v týchto mesiacoch obchodoval predovšetkým na červeno.

Rok 2022 bol pre BTC zatiaľ zlým rokom, pričom tento apríl bol pre aktívum najhorším aprílovým mesiacom. Medzitým v máji je už Bitcoin dole o zhruba 30 %. Zdá sa, že máj 2022 bude pre toto aktívum najhorším májom.

Cena BTC je od začiatku roka dole zhruba o 38 %. Pokles, odkedy Bitcoin dosiahol svoje posledné historické maximum, je momentálne 57,8 %.  Aktívum sa v súčasnosti obchoduje za 28 800 $.

57,8-percentný pokles nie je ničím výnimočným. Veľké poklesy o viac ako 50 % sa vo všeobecnosti často vyskytujú na kryptomenových trhoch a pravidelne v prípade BTC.

Aktuálna korekcia je v súčasnosti 5. najprudším poklesom Bitcoinu v histórii. Zatiaľ nie je jasné, či cena BTC dosiahla dno. Ešte stále môže prísť k medvedej cenovej akcii, kým budeme môcť presne určiť dno korekcie.

Bitcoin sa zatiaľ stále spamätal zo svojich veľkých korekcií a pri každom zo spomínaných poklesov ceny BTC býci získali späť cenu, z ktorej spadli. Čas na každé zotavenie bol však najmenej trikrát dlhší ako samotný pokles. 

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin aktuálne vytvára pre nakupujúcich zaujímavú risk-reward situáciu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance