Binance Coin
Binance Coin. Zdroj: Shutterstock, Thichaa

Burza Binance je podľa celkových objemov obchodovania najväčšou kryptomenovou burzou na svete. Po tvrdých regulačných zásahoch prežíva spoločnosť obdobie v pozitívnejšom svetle, čo sa samozrejme odzrkadľuje aj na natívnom tokene BNB.

Prečítaj si tiež: Cena BTC na Binance US burze po tejto banálnej chybe spadla na 8 000 USD

BNB a spaľovanie poplatkov

Aktuálne sa väčšina projektov na trhu s kryptomenami snaží o deflačnú politiku. To znamená, že dochádza k zníženiu celkovej ponuky tokenov na trhu, čím sa zvyšuje dopyt a cena rastie. Touto cestou sa snažia ísť aj vývojári Binance Smart Chainu, ktorý navrhli zabezpečiť pomocou ďalších dôležitých opatrení na zachovanie deflačného modelu tokenu BNB.

Podobne ako v prípade ETH a ich úspešného protokolu EIP-1559, Binance zavádza nový protokol s názvom „Binance Evolution Protocol BEP-95“. Tento mechanizmus má za úlohu spaľovať časť poplatkov za plyn v reálnom čase, čím logicky dôjde k zníženiu celkovej ponuky BNB a rastu ceny, ktorý spôsobí zvyšujúci sa dopyt.

Môže ťa zaujímať: Elon Musk uverejnil záhadný tweet, čím vyvolal množstvo otázok

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Čo je BNB?

Token vytvorila burza Binance v roku 2017. Je to natívny a najmä deflačný token. Burza sa zaviazala, že každé tri mesiace spáli určité množstvo tokenov, aby tak zabezpečila jeho hodnotu. Spaľovanie bude vo finálne, keď dôjde k zničeniu 50 % zásob a na trhu zostane iba 100 000 000 BNB.

Proces spaľovania sa naposledy uskutočnil 11. októbra. Binance vtedy spálila celkovo 1 335 888 BNB v celkovej hodnote viac ako 640 miliónov USD.

BNB/BUSD
BNB/BUSD 30m TF. Zdroj: TradingView

V čase písania tohto článku sa cena Binance Coinu pohybovala na úrovni 483,3 USD. BNB sa stále drží v TOP 3 najväčších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie. Na chrbát mu však dýcha Cardano a Tether.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre