Solana je na ATH
Solana je na ATH, zdroj: Autor: Creativa Images

Solana bez menšieho zaváhania patrí k najviac diskutovaným kryptomenám druhej polovičky tohto roka. Po veľmi silnom fundamentálnom období sa vyšplhala o približne 1 000 % na 200 dolárov. Teraz znovu táto kryptomena prekonala maximum.

Aktuálne sa Solana nachádza na 6. mieste tesne za Cardanom. Ide tak o jednu z najznámejších a najhodnotnejších kryptomien. Zväčša po veľkom raste prichádza korekcia a často nakoniec kryptomena končí pump and dump schémou. To znamená, že cena po veľkom raste padá späť na začiatok cyklu a o kryptomenu už nikto nezakopne. Takýchto prípadov mincí z top 10 máme niekoľko desiatok (napríklad XEM, IOTA a podobne). Solana je však v tomto prípade trochu iná kryptomena. Cena sa stabilné drží a dokonca ako už bolo spomenuté v tomto článku, aktuálne sa nachádza na historickom maxime.

Tradingview Solana
Tradingview Solana, zdroj: Tradingview

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Solana rastie kvôli TVL

Na blockchaine Solany vývojári stavajú svoje vlastné projekty. Celkovo v týchto DeFi službách je aktuálne takmer 14 miliárd dolárov a tento projekt sa radí k najväčším v DeFi sektore. Ako vidno na obrázku, tak nárast sa nespomaľuje, ale naopak, stále viac a viac rastie.

SOL TVL nárast
SOL TVL nárast, zdroj: defillama

Cenový rast podporuje aj silný bullish trend na kryptomenovom trhu. Hlavne na BTC, ktorý rovnako nedávno prekonal maximum.

Čo čítať ďalej: Elon Musk vyvrátil fámy o jeho spojení s nadáciou DOGE – komunita smúti

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre