Budúcnosť je tu – Uber drony vám budú nosiť jedlo až domov!

Kategorie: Novinky

O spoločnosti Uber ste určite už niekedy počuli. Ide o firmu, ktorá je lacnejším variantom taxi služby a často vás vozia ľudia, ktorí túto prácu majú ako „bokovku“ a jazdia svojim vlastným vozidlom. Okrem rozvozu ľudí sa spoločnosť Uber rozhodla rozbehnúť tiež donáškovú službu Uber Eats, ktorá funguje na rovnakom princípe ako klasický Uber, až na to, že roznáša jedlo. Práve pri tejto službe začala testovať rozvoz jedla pomocou dronov.

Uber Elevate konferencia

Spoločnosť Uber na svojej konferencii s názvom „Uber Elevate“ oznámila novinku ohľadom rozvozu jedla v ich aplikácii Uber Eats. Prezentácia bola v podobe videa, v ktorom dron spoločnosti Uber prijal objednávku v McDonalds. Dron vyzdvihol špeciálnu krabicu navrhnutá pre prenos dronmi, kde boli umiestnené BigMac a hranolky, a potom odletel na určené miesto, kde objednávku odovzdal zákazníkovi.

(článok pokračuje pod odkazom)

Budeme môcť v budúcnosti platiť kryptomenami aj objednávky na Uber aplikáciách? 

Prinesie mi dron jedlo priamo ku dverám?

Ak si myslíte, že jedlo bude doručené dronmi priamo až k vašim dverám, tak vás asi sklameme. Uber totiž prišiel s trochu iným plánom. Ich dlhodobým plánom je, aby dron vyzdvihol objednávku, potom pristál na aute pomocou QR kódu, ktorý bude uvedený na aute, a následne jeho vodič dokončí dodanie objednávky.

Čo na to letecký úrad?

Ako bude vyzerať obloha, keď budú všade lietať samé drony? Určite vám táto otázka tiež napadla. Na tomto projekte spolupracujú s Federálnou leteckou správou, pretože všetko bude musieť podliehať určitým pravidlám pre bezpečnosť leteckej prevádzky.

Mohlo by vás zaujímať: Trading týždeň pre všetkých zdarma u nás na Trading11.

Cena a rýchlosť

Spoločnosť oznámila, že začne službu s konzistentnými cenami, ktoré budú maximálne 8,5 dolára. Čo zodpovedá priemernej cene, ktorú obyvatelia USA platia za donášku potravín. To znamená, že ľudia si túto novú možnosť určite vyskúšajú, hneď ako bude fungovať.

Tiež dodávajú, že experimentovali nielen s hamburgermi McDonalds a rýchlym občerstvením, ale tiež s donáškou zmrzliny. To dáva Uberu oproti konkurencii veľkú výhodu, pretože bude možné donášať aj studené potraviny.

Navyše vyhlasujú, že hlavnou výhodou donášky potravín pomocou dronu je čas. Priemerná doba doručenia objednávky vo vzdialenosti 2,4 km môže trvať až 21 minúť pri klasickom vodičovi, avšak dron môže túto objednávku doručiť za cca 7 minúť.

Záver

Bolo otázkou času, kedy začnú niektorí dodávatelia (či už potravín alebo niečoho iného) experimentovať s doručovaním pomocou dronov. Táto možnosť je iba v testovacom režime v San Diegu, avšak spoločnosť plánuje zahájiť komerčné služby do roku 2023 po celom Los Angeles, Dallase, Fort Worth a tajnom, zatiaľ nezverejnenom medzinárodnom meste.

Vzhľadom na postavenie našej krajiny voči Uber službám, kedy bol Uber na istý čas zrušený (už opäť funguje) a vo väčšine miest je nedostupný, nemôžeme očakávať, že by táto nová možnosť doručovania fungovala aj u nás.

Čo čítať ďalej?

https://kryptomagazin.sk/mobilna-smartx-blockchain-platforma-mib-coin-o-co-ide/

Zdroj:
coinspeaker.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.