Tesla a BTC
Tesla a BTC. Zdroj: Shutterstock, mundissima

Elon Musk opäť rozbúril svet kryptomien. Oznámil, že zvažuje predať akcie Tesly v hodnote 25 miliárd dolárov. Chce opäť nakúpiť Bitcoin?

Prečítaj si tiež: Zuckerberg sľubuje v prípade Metaverse vyššiu decentralizáciu a nižšie poplatky

Elon Musk a nákup BTC

Šéf Tesly opäť rozpútal vášnivé diskusie na Twitteri po tom, čo zverejnil anketu, v ktorej chce nechať hlasovať 62 miliónov jeho followerov o tom, či by mal predať 10 % svojich akcií. Táto hodnota predstavuje približnú sumu 25 miliárd dolárov. Do konca hlasovania zostáva pár hodín. Anketa aktuálne disponuje 2,8 miliónmi hlasov, pričom takmer 60 % účastníkov podporilo Elonov návrh.

Anketa má obrovský význam, keďže Musk povedal, že sa bude riadiť výsledkami. Šéf Tesly pred pár týždňami ostro skritizoval návrh demokratov, ktorý v podstate nariaďoval každoročne zdaňovať nerealizované kapitálové zisky.

Ak by teda Elon Musk chce predať akcie v hodnote 25 miliárd dolárov, na zaplatenie dane by musel mať pripravených 20 %, čo v tomto prípade nie je málo.

Mohlo by ťa zaujímať: Red Bull Racing Honda predstavuje svoju limitovanú edíciu NFT v spolupráci s blockchainom Tezos

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Muskove špekulácie takmer okamžite zalarmovali kryptomenové komunity, ktoré mu posielajú rôzne ponuky. Svojím návrhom prispel aj populárny generálny riaditeľ spoločnosti MicroStrategy, Michael Saylor, ktorý chce Muska presvedčiť, aby peniaze investoval do BTC. Argumenty z jeho strany sú jasné. Teslu by nákup BTC ochránil pred infláciou.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre