Memecoiny Doge Shib Floki
Memecoiny Doge Shib Floki, zdroj: www.shutterstock.com/ZieProject

Nové meme coiny sa v kryptokomunite v poslednej dobe objavujú takmer každý deň. Sú však potrebné? Alebo vytvárajú len negatívnu reklamu?

Okrem Bitcoinu, hlavnej kryptomeny, existujú už aj tzv. shitcoiny, o ktorých sa dokonca môžeme dopočuť aj v mainstreamových médiách.

Mohlo by ťa zaujímať: Spoluzakladateľ DOGE kritizuje hype okolo niektorých projektov – podporil ho Musk

Aká je vlastne ich úloha?

Fundamenty sú základom existencie väčšiny kryptomien. Medzi nimi sa však začali vyskytovať aj také, ktoré v skutočnosti nemajú žiadnu fundmentálnu hodnotu. Posledný mesiac sa v rebríčku TOP 10 kryptomien s najvyššou kapitalizáciou nachádzajú hneď dva meme coiny. Sú to Dogecoin (DOGE) a jeho „rival” Shiba Inu (SHIB).

To však nie je všetko. Na trh prišli ďalšie „psie kryptomeny“, ktoré si získali pozornosť špekulatívnych investorov. Medzi najpopulárnejšie momentálne patria Floki Inu (FLOKI), Baby Dogecoin (BabyDoge) Dogelon Mars (ELON) či (KABOSU).

Tieto typy kryptomen majú často chyby vo svojich kódoch, čo sa môže stať pre investorov obrovským rizikom, ktoré buď úplne ignorujú, alebo o tom ani netušia. Často ich popularite pomáhajú aj známe osobnosti, ktorých „podpora” doslova vypumpuje cenu smerom nahor.

Viac bizarnejšie je ale to, keď sa z médií dozvieme, že rôzne spoločnosti alebo reštaurácie oznamujú, že prijímajú platby v týchto meme coinoch. Tu už nastáva otázka, či sú to stále iba meme coiny, alebo existuje šanca pre širšiu adopciu?

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Meme coiny definitívne priťahujú pozornosť

Ich nízka cena, podpora známej osobnosti a prudký cenový pohyb sú aspekty, ktoré priťahujú nových a často neskúsených investorov. Nie je tajomstvom, že prvá kryptomena u väčšiny nových kryptomenových investorov, ktorú kúpili, bola jedna z meme coinov. Dôvod je očividný: rýchla vidina zisku. Môže sa to podariť, ale nemusí.

Nemožno povedať, či sú meme coiny seriózne a fundamentálne projekty, no ich prítomnosť je s nami. Investori a špekulanti, ktorí sa prostredníctvom týchto kryptomien dostali na trh, v ňom často ostávajú dlhšiu dobu veriac, že im to prinesie veľké zisky. Kryptokomunita je vďaka tejto téme rozdelená na dva tábory.

Koniec-koncov, reklama, ktorá vznikla okolo meme coinov, nielen priťahuje neskúsených investorov, ale môže tiež silne odradiť tých, ktorí v kryptomenách vidia reálne projekty a budúcnosť.

Čo si o meme coinoch myslíte vy?

Čítaj ďalej: TOP 5 silných fundamentálnych kryptomien, ktoré by mal každý sledovať

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre