Cardano a smart kontrakty. Zdroj: Shutterstock.com/Dennis Diatel
Cardano a smart kontrakty. Zdroj: Shutterstock.com/Dennis Diatel

Dňa 12. augusta Cardano na twitteri uviedlo, že aktualizácia bola úspešne dokončená v epoche 290. To po prvýkrát uľahčilo vytváranie a realizáciu inteligentných zmlúv na verejnom blockchaine.

Napriek oslavám míľnika spoločnosť poznamenáva, že je to ešte len začiatok projektu. Tvrdí, že teraz nastáva obdobie, keď misia skutočne začína. Spoločnosť oznámila dokončenie hard forku Alonzo, ktorý predstavuje dlho očakávanú funkciu inteligentných zmlúv.

Hard fork Alonzo umožňuje písanie inteligentných zmlúv pre Cardano pomocou skriptov Plutus. Tím to popisuje ako „účelovo vytvorenú platformu pre vývoj a implementáciu inteligentných zmlúv využívajúcu funkčný programovací jazyk Haskell”.

Ak chceš nakúpiť Bitcoin, Ethereum či iné kryptomeny, jednoznačne odporúčame využiť služby burzy Binance. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky.

Prečítaj si taktiež – Cardano má obrovské problémy s novými funkciami – ako to ovplyvní cenu ADA?

StormGain

Cardano čelilo kritike

Cardano je verejný blockchain, ktorý založil spoluzakladateľ Etherea Charles Hoskinson a vyvinula ho jeho výskumná firma IOHK. Spoločnosť sa zaviazala súperiť s dominanciou spoločnosti Ethereum v oblasti hostingu decentralizovaných financií (DeFi) a aplikácií Web3.

Projekt si však vyslúžil kritiku za to, že napriek uvedeniu na trh v septembri 2017 doteraz neposkytoval funkčnosť inteligentných zmlúv. Spoločnosť tiež prekonala problémy na začiatku septembra. Prvý DApp spustený na testovacej sieti totižto zaznamenal problémy súvisiace s neúspešným spracovaním súbežných transakcií.

ADA/USD 4H. Zdroj: TradingView
ADA/USD 4H. Zdroj: TradingView

Cena Cardana sa medzitým obchoduje tesne pod ATH. V čase písania článku má ADA hodnotu 2,43 $. Pravdepodobne sa vytvára nová sideway štruktúra pred pokračovaním ďalšieho rastu. ADA je stále aj počas tejto korekcie jeden z top altcoinov, ktorý zaznamenáva retracement smerom nahor.

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC, ADA, LTC, UNI – nerozhodnosť Bitcoinu otvára dvere altom

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre