Miliardár Palihapitiya verí že Bitcoin nahradil zlato
Miliardár Palihapitiya verí že Bitcoin nahradil zlato, zdroj: www.shutterstock.com/AquariusStudio

Predseda spoločnosti Virgin Galactic a generálny riaditeľ Social Capital, Chamath Palihapitiya, hovorí, že Bitcoinu sa podarilo nahradiť zlato.

Dávnejšie predpovedal, že cena Bitcoinu môže pokojne dosiahnúť až 200 000 dolárov. Výkonný riaditeľ uviedol, že trhová kapitalizácia Bitcoinu sa bude len zvyšovať.

Môže ťa zaujímať: Mike Novogratz tvrdí, že väčšina kryptomien neprežije. Bitcoin môže zostať navždy!

Palihapitiya si stojí za svojím tvrdením

Začiatkom tohto roka Palihapitiya predpovedal, že cena Bitcoinu by do približne piatich rokov mohla dosiahnúť 200 000 dolárov. Nedávno sa k svojej predpovedi vyjadril nasledovne:

„Nie je jednoduché poskytnúť presnú predpoveď či analýzu ceny, ale s istotou môžem povedať, že Bitcoin nahradil zlato. A myslím si, že sa to už nezmení. Trhová kapitalizácia sa bude už len zvyšovať.”

Palihapitiya je už dlhšiu dobu optimistom a zástancom Bitcoinu. Minulý rok verejne vyhlásil: „V roku 2013 som ich nakúpil tak veľa, až sa mi zdalo, že som vlastnil okolo 5 % zo všetkých Bitcoinov.”

Miliardár ďalej povedal: „Okrem Bitcoinu som do ďalších kryptomien veľa peňazí neinvestoval. Viete, bolo to okolo niekoľko desiatok až stovák miliónov, nedával som tam až taký veľký kapitál. Ale bez ohľadu na to, aspoň osobne si  myslím, je potrebné venovať tomuto celému pozornosť. Výsledky budú fantastické.“

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Miliardár verí v inováciu a kryptomeny

Podľa miliardára kryptomeny a decentralizované financie (DeFi) sú súčasťou tzv. „Web 3.0“, pričom prvé dve verzie internetu ovládli Google a Facebook. Ďalšou fázou vývoja internetu je prestavba všetkých týchto systémov bez akéhokoľvek monopolu či centrály.

Palihapitiya sa tiež vyjadril k tomu, či môžu regulačné orgány zničiť Bitcoin a iné kryptomeny. Niektoré známe osobnosti, ako napríklad zakladateľ Bridgewater Associates Ray Dalio varovali, že vlády môžu kryptomenu úplne zlikvidovať, ak sa im to skutočne podarí. Mnoho ďalších však uviedlo, že kryptomien sa už nezbavíme vrátane Elona Muska, ktorý nedávno navrhol, aby vlády „nerobili nič“, čo sa týka regulácie alebo kontroly kryptomien.

Sám Palihapitiya má takýto názor: ,,Myslím si, že je nesmierne náročné zničiť Bitcoin. Po technickej stránke je to mimoriadne komplikované. Tým štýlom, akým je to navrhnuté, sa momentálne pozeráme na tú najväčšiu evolúciu internetu, aká tu doposiaľ bola.

Čítaj ďalej: Joe Biden: USA bude spolupracovať s 30 krajinami v boji proti nelegálnym kryptomenám!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre