JPMorgan Bitcoin predikcia
JPMorgan Bitcoin predikcia, zdroj: www.shutterstock.com/WillyBarton

Analytici z banky JPMorgan prišli s novou predikciou ceny Bitcoinu. Tentokrát predpovedajú, že cena BTC dosiahne 146 000 amerických dolárov!

Jeden z analytikov vysvetlil, že cena kryptomeny by mohla dosiahnuť túto úroveň, ak by sa volatilita „upokojila” a inštitucionálni investori by začali presúvať značnú časť peňazí do Bitcoinu.

Mohlo by ťa zaujímať: Domino efekt? – Čoraz viac starostov v USA začína preferovať výplatu v Bitcoine!

Nová predikcia od analytika z JPMorgan

Banka JPMorgan koncom minulého týždňa vydala svoju novú publikáciu so zameraním na alternatívne investície vrátane digitálnych aktív a kryptomien. Očakáva sa, že odteraz sa podobné správy budú publikovať každé dva až tri mesiace.

Analytik banky, Nikolaos Panigirtzoglou, predpovedal, že cena Bitcoinu by mohla dosiahnuť 146 000 dolárov v dlhodobej perspektíve, s krátkodobým cenovým cieľom 73 000 do konca 2022.

,,Digitálne aktíva a kryptomeny sú na viacročnom štrukturálnom vzostupe, ale aktuálny vstupný bod podľa nášho názoru vyzerá v súčasnosti neatraktívne pre investičný horizont 12 mesiacov. Je vysoko pravdepodobné, že Bitcoin sa vrátil do prekúpenej zóny,” vysvetlil analytik.

Panigirtzoglou ďalej dodal: ,,Zdá sa, že opätovný vznik obáv z inflácie medzi investormi v priebehu posledných dvoch mesiacov obnovil záujem o investovanie do Bitcoinu ako tzv. inflačnej poistky.”

Lákavosť Bitcoinu ako inflačného zabezpečenia bola pravdepodobne posilnená zlyhaním zlata v posledných týždňoch reagovať na zvýšené obavy z inflácie.

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Bitcoin alebo zlato?

Panigirtzoglou očakáva, že „vojna“ medzi Bitcoinom a zlatom sa zintenzívni, najmä preto, že Bitcoin je pre nových investorov viac atraktívny. ,,Vzhľadom na to, v akom množstve sa investuje do zlata, akékoľvek vytlačenie zlata ako alternatívnej meny znamená z dlhodobého hľadiska veľkú výhodu pre Bitcoin,” píše sa v správe.

Poznamenal, že volatilita hlavnej kryptomeny je v súčasnosti približne štyri až päťkrát vyššia ako pri zlate. Predošlá správa od JPMorgan ukázala, že súčasná volatilita je problém, vďaka ktorému by sa ozajstná cena Bitcoinu mala pohybovať okolo 35 000 dolárov.

Analytici v banke však poznamenali, že volatilita Bitcoinu začína pomaly klesať a že cena 73 000 dolárov vyzerá ako rozumný cenový cieľ pre rok 2022. Okrem toho Panigirtzoglou tvrdí, že Bitcoin je veľmi nepredvídateľný. Vďaka tomu je možný nárast nad 146 000 dolárov a potom môže nastať pokles pod 30 000.

Čítaj ďalej: Analýza BTC – cena prerazila rezistenciu a smeruje k novému ATH

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre