Blockchain Solana
Blockchain Solana. Zdroj: Shutterstock, Voar CC

Herný priemysel je jednoznačne na vzostupe. Neustále vznikajú nové projekty na báze play to earn, pri ktorých sa využívajú herné tokeny. Dôkazom obrovskej perspektívy je aj spolupráca Solana Ventures, Lightspeed a FTX. Tieto tri spoločnosti sa rozhodli investovať 100 miliónov dolárov do hernej spoločnosti Web3.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 5 silných fundamentálnych kryptomien, ktoré by mal každý sledovať

Herný priemysel rastie

Spoločnosť Web3 disponuje hernými štúdiami a projektami, ktoré sú postavené na blockchaine Solana. Investícia 100 miliónov dolárov je pre sieť veľmi významným krokom.

„Hry majú obrovskú príležitosť priniesť na Web3 ďalšiu miliardu používateľov. Vysoko výkonné blockchainy ako Solana sú teraz schopné poskytovať také zážitky, aké hráči očakávajú od Web2 a zároveň poskytovať výhody decentralizovaných systémov Web3,” uviedla partnerka spoločnosti Lightspeed Ventures, Amy Wu.

Táto spoločnosť nie je v hernom priemysle žiadnym nováčikom. Už v minulosti investovala viac ako 300 miliónov USD do projektov ako Epic Games, FTX či Wintermute.

Prečítaj si tiež: Podľa tohto indikátora je DOT blízko maxima. Zopakuje sa história?

Burza Binance je aktuálne najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Zaujímavú predikciu priniesol portál Newzoo, podľa ktorého celosvetový herný priemysel vygeneruje do roku 2023 viac ako 200 miliárd dolárov. A blockchain Solana chce byť toho súčasťou. Ide o vysoko výkonný blockchain, ktorý je považovaný za jedného z najväčších konkurentov siete ETH. Podľa najnovších správ existuje viac ako 2,2 milióna NFT, 125 NFT kolekcií či hier, ktoré sú postavené na blockchaine SOL. Aj vďaka tomu prežíva token SOL pozitívne obdobie. Za tento rok sa jeho hodnota navýšila o 16 000 %.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre