Poplatky na Ethereum sieti, zdroj: shutterstock.com/Autor: NextNewMedia

Ethereum patrí k najväčším a najznámejším kryptomenám, aké poznáme. Prakticky bez ETH by pravdepodobne nevzniklo až 99 % všetkých altcoinov. Ak by aj vzniklo, určite na inej sieti a s ťažšími podmienkami pre rozvoj.

Ethereum má problém!

Práve Ethereum sa vyznačuje jednoduchosťou a lacným vývojom aplikácií. Prakticky každý aj bez počiatočného kapitálu si tu môže vytvoriť svoju vlastnú kryptomenu či decentralizovanú aplikáciu. Je tu však jeden háčik, ktorý sa roky nedarí efektívne vyriešiť. Ako už bolo spomenuté, tak väčšina kryptomien (vrátane gigantov ako BNB, UNI č SHIBA INU fungovali alebo stále fungujú) pracuje na ETH sieti a musí sa prispôsobiť podmienkam. A to sú práve poplatky. Tie sa často pohybujú aj v stovkách eur. Sú prípady, keď poplatok za jednu jedinú transakciu, nezáleží na jej veľkosti, vyskočí aj na 400 USD. V našej redakcii sme rovnako skúšali poslať kryptomenu AAVE, ktorá funguje na ETH sieti. Mohli sme zaplatiť poplatok takmer 200 USD. V prípade pomalších transakcií je to o polovičku menej, avšak stále ide o priam až kozmické ceny.

Poplatok na ETH sieti
Poplatok na ETH sieti. Zdroj: Ledger Live

Ak chceš nakupovať kryptomeny cez internet, jednoznačne odporúčame použiť burzu Binance, kde máš široký výber coinov a jedny z najnižších poplatkov na trhu. Tie si ešte môžeš znížiť o 5 %, ak si vytvoríš účet cez >>>tento odkaz<<< a o ďalších 25 % nákupom BNB tokenov.

Ethereum bude nepoužiteľné…

Ani posledné London a Berlin updaty úplne nevyriešili problémy vysokých transakcií. Ethereum naďalej napreduje, preto určite môžeme očakávať, že práve vysoké poplatky sú dôležitou prioritou v zozname zmien. Nikto ale nevie, kedy sa reálne začnú riešiť a či vôbec klesnú na požadovanú sumu aspoň 1 USD za transakciu. Ethereum, samozrejme, patrí do jadra kryptomenového sveta. Posledné mesiace však začína byť výrazný problém s poplatkami a to núti niektoré projekty prechádzať na svoju sieť. Ako to napríklad urobila burza Binance so svojím coinom BNB. Pokiaľ sa tento problém nevyrieši a poplatky budú naďalej rásť, tak Ethereum bude nepoužiteľné.

Prečítaj si aj: Analytik verí, že ak Bitcoin prelomí hranicu 64 000 dolárov, dostaneme sa na nové all time high!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
axoloth

Ano, tie poplatky su naozaj giganticke, dnes som sa o tom presvecil