Stellar oslavuje: 1 milión aktívnych účtov, 25 miliónov platieb

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Open-source protokol, Stellar, ktorý slúži predovšetkým na uskutočňovanie transakcií, oslavuje veľký míľnik vo svojej histórii. Prostredníctvom svojej siete sprocesoval už 25 miliónov platieb.

Sieť, ktorej vznik sa datuje od roku 2014 a teda na scéne pôsobí približne štyri roky, oslavuje v týchto dňoch 1 milión aktívnych účtov, pričom sprostredkovala už 25 miliónov platieb.

Stellar zároveň oznámil, že od júla 2018 zaznamenal 50% nárast počtu nových aktívnych užívateľov, čo predstavuje približne 350 000 nových účtov len za jeden mesiac.

Dostane sa Stellar na Coinbase ?

Evidentný úspech a stálosť na poli kryptomien zaujala aj jednu z najznámejších a medzi verejnosťou najpopulárnejších zmenární, Coinbase, ktorá sa netají tým, že by Stellar [XLM] mohol byť ďalšou kryptomenou, ktorú táto burza zaradí do ponuky popri Bitcoine, Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic a Litecoine.

Mohlo by vás zaujímať: Zoznam najlepších blockchain prehliadačov, ktoré stoja za vyskúšanie

IBM a certifikát Sariah

Vyššie uvedené čísla dosahuje Stellar aj vďaka čoraz väčšej integrácii. Jeho partnerstvo s technologickým gigantom IBM ako aj orientácia na Blízky východ môžu priniesť pre tento projekt značný náskok pred konkurenciou. IBM sa totiž netají víziou aplikovať XLM do svojej siete. Oslovenie potenciálnych investorov na Blízkom východe je zas prísľubom ďalšieho zdravého rastu tejto kryptomeny.

Ten môže ešte podčiarknuť aj spolupráca s mobilnou platobnou sieťou TransferTo, ktorá umožňuje používanie XLM pri cezhraničných transakciách vo viac ako 70 krajinách, či oznam o kooperácii so spoločnosťami SatoshiPay, EXCH.ONE, Klick-Ex, Mobius a HashCash.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Záver

V polovici júla tohto roka oznámila burza Coinbase, že zvažuje rozšírenie ponuky kryptomien. Do úvahy v tom čase spadali ZCash [ZEC], Cardano [ADA], Basic Attention Token [BAT], 0z [ZRX] a zmienený Stellar Lumens [XLM]. Vyššie uvedený míľnik, ktorý Stellar dosiahol, jasne naznačuje silu tejto kryptomeny a môže byť aj dobrým signálom pre Coinbase, aby ju na svoju platformu zalistovala.

O tom, že pridanie na známu burzu má pre jednotlivé kryptomeny veľký význam, písať ani netreba. Stačí sa pozrieť na nedávny cenový nárast Ethereum Classic, keď vyšla správa o pridaní na Coinbase. Je dosť možné, že už v blízkej budúcnosti čaká Stellar podobný pozitívny rast.

 Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebookunajnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ethereumworldnews.com
oracletimes.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.