[PREHĽAD TRHU] Červený štvrtok • všetky zisky zmazané • Dnes kraľuje DOGE!

BITmarkets BITmarkets

A sme tam, kde sme boli cez víkend. Bitcoin klesol pod 7000 $ a započal (?malú?) korekciu. Stále sa však drží v obchodnom kanále, ktorého dno je momentálne na hladine 6800 $ (celú analýzu nájdete tu). Práve tam leží silný support, ktorého prekonaním sa nám otvorí cesta späť k 6000 $. Altcoiny reagujú podľa očakávaní. Tak ako som napísal včera, ak padne Bitcoin, alty budú nasledovať. Viac menej všetky alty teraz oproti Bitcoinu výrazne strácajú.

Altcoiny spravili otočku o 180 stupňov

Väčšina kryptomien z TOP100 je v červených číslach. Bežné sú aj dvojciferné straty. Hlavne alty, ktoré za posledný týždeň zaznamenali veľké zisky, momentálne zažívajú krušné chvíle. V čase písania tohto článku IOTA klesla o 15%, TRON o 12%, NEO o 10%, Vechain o 12%…

EOS sa prekvapivo drží a po včerajšej pumpe nastal retracement “iba” o 7%. Deň však ešte zďaleka neskončil, takže pozor.

Ostatné highcap coiny sú na tom podobne. Ethereum o polnoci otestovalo silnú rezistenciu na hladine 300$ a následne padlo o 20$. Zaznamenalo tak pokles o necelých 5%. Ripple a Bcash padli o 6%.

Niektoré kryptomeny však dnešný pád veľmi nezasiahol. Tezos za posledných 24 hodín zaznamenal prepad o necelé tri percentá, Zcash o 4%… Celkom dobre sa držia aj forky Bitcoinu. Bitcoin gold -2,5%, Bitcoin Diamond dokonca +6%!

Dnes však kraľuje iba jeden coin. Vznikol medzi prvými a napriek tomu že má prakticky nulovú využiteľnosť si neustále razí cestu a ide vpred!

One DOGE to rule them all!

Doge-Meme-Robot-Dance-GifDogecoin dnes zaznamenal rast o viac než 20% a potešil tak každého, kto z recesie vlastní pár tisíc coinov. Pravdepodobne však ide iba o manipuláciu trhu veľkým hráčom. Rozhodne NEodporúčam kupovať. Ak však silou mocou chcete zopár coinov, DOGE-ho nájdete napríklad na burze Bittrex.

Návod na Bittrex

Nezabudnite si na oslavu tohto úspechu pustiť oficiálnu Dogecoin pesničku!

A teraz vážne…

Ako dlho bude trvať korekcia Bitcoinu?

Za posledných päť dní sme menovom páre BTC/USD zaznamenali slušný rast. Z 6500 $ sme sa dostali až nad 7000 $, kde sa uzavreli hneď dve daily sviečky. Tlak predávajúcich je však príliš silný.

Objem shortov na Bitfinexe za posledné tri dni klesol o takmer 8000 BTC. Prechod cez 7000$ očividne aktivoval veľké množstvo stoplossov a ľudia začali veriť v rast. Dokonca aj TradingView indikátor sa dostal do modrej zóny – “odborníci” radia nakupovať. Nálada na trhu je aj napriek dnešnej korekcii dobrá a to všetko ukazuje na jedno – dump.

Možno nie dnes, ani zajtra a možno ani tento týždeň. Základné pravidlo trhu však hovorí jasne. Retail je vždy všade posledný. Práve preto neočakávam žiadne šialené zisky. Cesta k 7200 – 7500 $ je ešte stále viac menej otvorená. Uvidíme, kde sa uzavrie dnešná daily svieca. Kľúčový je momentálne support na 6800 $. Ten proste musí vydržať.

Rekordmani z TOP100

Nakoniec sa pozrime na víťazov a looserov posledného dňa.

Najziskovejšie altcoiny

top5 alts

Najstratovejšie altcoiny

low5 alts

A nezabudnite sa dnes o 18:00 pripojiť na náš STREAM

[Krypto News LIVE] Stream zrušen

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: