Basic Attention token BAT

Basic Attention Token (BAT) je decentralizovaná digitálna reklamná open source platforma založená na báze Ethereum, ktorú vynašiel spoluzakladateľ Mozilly a Firefoxu, Brendan Eich. Hlavným zameraním tohto projektu je inzerovanie reklám na blockchain platforme, ktorá umožňuje pomocou prehliadača Brave sledovať aktivitu používateľov a podľa toho odmeňovať návštevníka, ako aj tvorcu obsahu BAT tokenmi.

História

Spoločnosť Basic Attention Token vkročila na pole kryptomien skrz ICO len relatívne nedávno. 31. mája 2017 ponúkla svoj ERC20 token v celkovom množstve jednej miliardy. Na jeho predaji sa tvorcom podarilo vyzbierať slušných 36 miliónov dolárov. Ako som spomenul v úvode, za projektom stojí predovšetkým Brendan Eich, ktorý sa od roku 1998 spolupodieľal na vývoji Mozilly a Firefoxu. V početnom tíme je aj Brian Bondy, v minulosti tiež pôsobiaci v Mozzile a Evernote, Yan Zhu, ktorá spracovala pre Yahoo, či Ankur Nandwani, ktorý robil pre Coinbase.

Tip redakcie: Prečítajte si náš článok o Populous – blockchain P2P platforma s predajom faktúr na počkanie

Čo je Basic Attention Token (BAT)?

Na začiatok je dôležité povedať, že platforma pozostáva z viacerých komponentov:

  • digitálna burza – miesto, kde si inzerenti môžu zaplatiť za reklamný priestor
  • analytické dashboardy
  • porovnávacie algoritmy
  • systémy na meranie aktivity cieľovej skupiny

Celý systém je postavený na tom, že si inzerenti budú za BAT kupovať reklamný priestor, pričom vlastníci, tvorcovia daného obsahu, ako aj adresáti získajú príjmy z reklamy. Na dosiahnutie tohto cieľu developeri vyvinuli výkonný open-source webový prehliadač Brave. Ten je dostupný ako pre Windows, tak aj pre Android, iOS, macOS a Linux. Jeho hlavnou úlohou je integrovať platformu BAT nasledujúcimi spôsobmi:

Reklamy BAT

Používateľom, ktorí sa rozhodnú využívať BAT reklamy, sa budú zobrazovať cielené ponuky na základe vybraných kritérií, za ktoré následne obdržia odmenu v tejto mene. V súčasnosti činí odmena 70 % z celkového výnosu danej reklamy.

​​Reklamy z ekosystému BAT sa budú užívateľom zobrazovať v separátnych taboch. Vzhľadom na to, že ich prispôsobovanie, a teda aj výber preferovaného obsahu sa odohráva na strane klienta, BAT chráni súkromie používateľov a súčasne dosahuje lepšie zacielenie reklamy.

Brave Payments

Brave Payments je program, ktorý umožňuje používateľom podporovať vybraných tvorcov obsahu mesačnými príspevkami v BAT. V predvolenom nastavení rozdeľuje mesačné príspevky medzi zvolené webové stránky a kanály na základe času, ktorý adresáti strávia sledovaním určeného obsahu.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Výhody Basic Attention Tokenu

BAT predstavuje zásadné prehodnotenie spôsobu, akým sa cielia reklamy v digitálnom priestore. Súčasný model je závislý na sledovaní treťou stranou (na sprostredkovateľovi), ktorá monitoruje určité skripty a cookies. BAT vďaka zacieleniu reklám, ktoré si vyberá sám klient, túto potrebu odstraňuje a používaním prehliadaču Brave nevyžaduje absolútne žiadne monitorovanie ani zhromažďovanie údajov o jeho používateľoch.

Poskytovanie reklám týmto spôsobom prináša teda množstvo výhod týkajúcich sa ochrany osobných údajov, či údajov z histórie navštívených stránok.

Tip redakcie: Prečítajte si náš článok o KuCoin –  kryptomeny, ktorá generuje pasívny príjem 

BAT zároveň ponúka zlepšené prispôsobenie reklamy. Prehliadač Brave disponuje súborom používateľských údajov a signálov, tvorených URL adresami, hľadanými kľúčovými slovami a históriou prehliadania. Na základe toho dokáže platforma v spojitosti s prehliadačom určiť, či používateľ, na ktorého je reklama zameraná, ju aj naozaj videl.

Záver

BAT spolu s Brave predstavuje zaujímavý koncept, kde inzerent dosiahne skutočne dobre zacielenie svojej reklamy, tvorca obsahu je odmenený na základe sledovanosti svojho produktu a adresát, teda užívateľ, je odmeňovaný za aktivitu, respektíve jej pozretie si. Pri tom všetkom zaručili developeri pre koncového užívateľa anonymitu, čím dosiahli, že súkromné dáta z prehliadača Brave sa nedostanú do rúk nepovolaným osobám.

Vzhľadom k tomu, že tvorcovia tohto projektu začínali svoje úspešné kariéry v de facto konkurenčnom prostredí (Mozilla, Firefox, Yahoo), ich produkt má dobrý predpoklad pre ďalší rozvoj a rast.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Sumár :

Názov: Basic Attention Token
Kód meny: BAT
Vznik: 2017
Celková suplly: 1.5 miliardy BAT
V obehu: 1 miliarda BAT
Možnosť uloženia v hardware peňaženke:  áno, Trezor, Nano Ledger S ako ERC20 token

Kde nakúpiť:
Bancor Network
BigONE
Binance
Bittrex
Cobinhood
Ethfinex
Gate.io
Huobi
ChaoEX
Koinex
Liqui
Livecoin
Mercatox
Paradex
Radar Relay
Upbit

Kontakty:
Oficiálny web: basicattentiontoken.org
Facebook: www.facebook.com/attentiontoken/
Twitter: twitter.com/attentiontoken
Reddit: www.reddit.com/r/BATProject/

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance