Zoznam najlepších blockchain prehliadačov, ktoré stoja za vyskúšanie

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Blockchain prehliadače patria k neoddeliteľnej súčasti kryptomien. Rovnako ako digitálne meny, aj oni sa počas svojej existencie vyvíjali a v dnešnej dobe dokážu užívateľom poskytnúť mnoho užitočných informácií nielen o transakciách či zostatkoch na jednotlivých adresách/peňaženkách. V článku nižšie vám prinášame zoznam najzaujímavejších blockchain explorerov, ktoré by ste mali používať.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne.

Od roku 2010, kedy vznikol prvý blockchain explorer, už ubehla dlhá doba. Kým na začiatku jeho existencie prevažná väčšina vlastníkov kryptomien využívala túto službu zväčša na kontrolu priebehu transakcií, ktoré odosielali či prijímali, alebo na overenie aktuálneho účtovného stav konkrétnej adresy, dnes tieto prehliadače poskytujú zďaleka viac informácií. V podstate ide o Google pre kryptomeny. Len s tým rozdielom, že v tomto prípade sa dopátrate ku všetkým historickým dátam.

Medzi najznámejšie a najpoužívanejšie blockchain prehliadače, ktoré by ste určite mali vyskúšať patria:

Blockchain.com

Blockchain.com. Jasná jednotka vo vyhľadávaní čo sa týka návštevnosti. Asi najznámejší explorer poskytuje svojim návštevníkom základné údaje, pričom vyhľadávať je možné na základe bloku či adresy. V jednoduchej a prehľadnej tabuľke zobrazuje okrem iného číslo posledných vyťažených blokov, čas, kedy boli vyťažené, počet transakcií a BTC, ktoré obsahovali, či pool, ktorý ho vyťažil.

Rovnako ponúka štatistiky týkajúce sa počtu transakcií, hash rate a marketcapu za posledných 24 hodín. Ako bonus umožňuje vytvoriť peňaženku, pričom užívateľské prostredie, ako aj samotný proces jej generovania, sú vskutku jednoduché, o čom svedčí už viac ako 26 miliónov peňaženiek vytvorených na týchto stránkach.

Mohlo by vás zaujímať:  Čína využije blockchain na monitorovanie osôb

Blockchair

Blockchair je blockchainový vyhľadávací a analytický nástroj podporujúci kryptomeny Bitcoin, Bitcoin Cash a Ethereum. Svojim návštevníkom umožňuje filtrovať a triediť bloky či transakcie na základe rôznych kritérií. Rovnako poskytuje aj možnosť fulltextového vyhľadávania. Aktuálne je z hľadiska možností zadávania rôznych vyhľadávacích parametrov táto stránka bezkonkurenčná.

Tokenview

Tokenview.com, ktorý bol vyvinutý čínskym tímom len začiatkom tohto roka, ponúka možnosť vyhľadávania adries a transakcií pre široké množstvo coinov. Mimo tých najbežnejších ako Bitcoin, Ethereum a Litecoin umožňuje prehľad aj pre kryptomeny ako DASH, OmiseGO, Zcash či Dogecoin. Zaujímavosťou je aj implementácia grafu z Bitfinexu, ktorá je ale bohužiaľ v čínštine. Okrem vyššie spomenutých možností disponuje Tokenview aj sekciou nazvanou CoinBasic, v ktorej stručným popisom vysvetľuje princíp a fungovanie danej meny. Súčasťou prehľadu každej kryptomeny je aj zoznam najbohatších adries.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

Etherscan

Napriek tomu, že existuje viacero slušných ethereových explorerov, Etherscan.io sa dá považovať za najobľúbenejší. Poskytuje možnosť vyhľadávania adries smart kontraktov, sledovanie gas price či overovanie zostatkov tokenov na adresách majiteľov. Rovnako ponúka ucelený prehľad všetkých ERC20 tokenov, pričom v prehľadnej tabuľke k nim okrem základných informácií priraďuje aj ich cenu, percentuálnu zmenu ich hodnoty alebo zobchodovaný objem za posledných 24 hodín. Pridanou hodnotou je určite aj „mining” kalkulačka a DEX tracker.

Záver

Napriek tomu, že blockchain prehliadačov existuje veľké množstvo, v prípade, že držíte alebo obchodujete kryptomeny spomenuté v článku vyššie, nami zmienené stránky stoja určite za vyskúšanie. Vyhľadávanie transakcií alebo overovanie zostatku v peňaženke by malo patriť k základnému vzdelaniu každého, kto sa o túto problematiku aspoň trochu zaujíma.

Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroje:
bitcoin.com
coinsutra.com
cryptominded.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka