Ako nakúpiť/predať kryptomeny s minimálnym poplatkom

Pre začiatočníkov Ako nakúpiť/predať kryptomeny s minimálnym poplatkom.
Ako nakúpiť/predať kryptomeny s minimálnym poplatkom. Zdroj: shutterstock.com/0pen
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Už vás nebavia vysoké poplatky na zmenárňach a nefunkčné burzy, kde čakáte na withdrawal aj dva dni? To vážne neexistuje spôsob, ako jednoducho nakúpiť kryptomeny, resp. si ich zmeniť na fiat a poslať priamo na bankový účet? Samozrejme že existuje!

1. Trik na zmenárni coinbase

Najprv si vytvorte účet na zmenárni coinbase a pošlite si tam peniaze BANKOVÝM PREVODOM. Rozhodne nepoužívajte nákup pomocou kreditnej karty, budete platiť poplatok aspoň 3,25%. Návod nájdete v tomto článku. Budeme radi, ak pôjdete cez náš referall link (nájdete ho v návode). Podporíte tým kryptomagazin a vaše peniaze budú využité na popularizáciu kryptomien.

Celý proces vám bude trvať niekoľko dní, ale dobrou správou je, že ho už nebudete musieť opakovať. Teraz poďme na ten trik. Ak sa zaregistrujete cez náš link a nakúpite kryptomeny aspoň za 100$ (~83€), Coinbase vám dá jednorázovú províziu 10$ (v Bitcoinoch).

>>>ZAREGISTROVAŤ SA CEZ NÁŠ LINK<<<

Viac kryptomien na coinbase nenakupujte, poplatky sú privysoké a s trochou snahy je možné zraziť ich takmer na nulu.

2. Nakupujte a predávajte na burze Coinbase Pro (GDAX)

Coinbase Pro je vlajková burza spoločnosti Coinbase. Môžete na nej obchodovať s kryptomenami Bitcoin, Ethereum a Litecoin.

Návod na vytvorenie účtu na Coinbase Pro nájdete tu.

Zvyšok peňazí si teda prepošlite na Coinbase Pro, nakupujte, predávajte a v prípade potreby depositnite ďalšie peniaze z banky, resp. si na účet withdrawnite prípadný zárobok. Na GDAX je možné obchodovať za 0% poplatky. V praxi teda reálne nakupujete a predávate úplne zdarma. Jediný poplatok, ktorý sa vás týka je poplatok za SEPA platbu.

3. Ako obchodovať s ďalšími kryptomenami?

Ak chcete obchodovať s kryptomenami, ktoré nie sú na Coinbase Pro, odporúčame vytvoriť si účet na burze Binance. Ide o najväčšiu kryptomeovú burzu súčasnosti so stovkami altcoinov, nízkymi poplatkami a zároveň jediné miesto, kde nakúpite token BNB (Binance Coin).

Návod na používanie Binance nájdete tu