Kryptozmenáreň Bithumb znovu otvára registráciu nových používateľov

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien
Bithumb, druhá najväčšia kryptomenová burza v Južnej Kórei, oficiálne oznámila, že už tento týždeň obnoví registráciu pre nových investorov. NH Bank, jedna z najväčších finančných inštitúcií v tejto krajine, má 30. augusta s Bithumbom podpísať zmluvu o poskytnutí virtuálnych bankových účtov používateľom tejto zmenárne. To im umožní na obchodnej platforme začať obchodovať.
Na začiatku roka 2018 bolo Bithumb partnerstvo s bankou NH Bank dematerializované. K tomu sa navyše pridalo narušenie bezpečnosti a hackerský útok. Vtedy bola spôsobená škoda vo výške 40 miliónov dolárov a po dobu jedného mesiaca nebolo možné vykonávať vklady a výbery. Toto všetko nakoniec viedlo k tomu, že na túto platformu boli uzavreté registrácie nových obchodníkov.
Ku vzniknutej situácii sa vtedy vyjadril jeden z úradníkov Nonghyup Bank Business Kórea takto:
Rozhodli sme sa neobnoviť zmluvu, pretože spoločnosť Bithumb má stále problémy s bezpečnosťou a ochranou používateľov a informácií a tiež z dôvodu predchádzania možnosti prania špinavých peňazí.”
Ako je zrejmé z poklesu zisku v treťom štvrťroku roka 2018, objem obchodov a aktivita používateľov kryptomenovej burzy Bithumb stagnovali. A to aj vďaka nemožnosti príchodu nových používateľov.

Dobré správy pre kryptozmenárne Južnej Kórey

Tento mesiac však vláda Južnej Kórey schválila a potvrdila burzám UPbit, Bithumb, Korbit a niekoľkým ďalším zmenárňam adekvátnosť a dostatočnosť ich bezpečnostných systémov. To môže veľkou mierou prispieť k pozitívnemu rozhodnutiu NH Bank a obnoveniu ich vzťahu s touto burzou.

Otvorenie nových registrácií spoločnosti Bithumb by malo mať za následok príliv nového kapitálu do kryptotrhu Južnej Kórey, najmä v strednodobom horizonte. Ak by sa Bithumb nedohodol na dlhodobom vzťahu a spolupráci s NH Bank, existuje riziko, že by vláda mohla túto burzu požiadať, aby pozastavila všetky svoje služby až do doby, kým nezíska významného bankového partnera.

Miestne médiá v auguste informovali aj o najväčšej kryptomenovej burze Južnej Kórey, Upbit (o udalosti sme písali v tomto článku), ktorá bola v júni vyšetrovaná miestnou políciou a úradmi kvôli podozreniu z úpravy finančnej bilancie a nafukovania obchodných objemov. Spoločnosť UPbit bola podrobená vyšetrovaniu nezávislou audítorskou a účtovnou firmou. Zo všetkých vyšetrovaní vyšla čistá a zverejnila záverečnú audítorskú správu širokej verejnosti.

Mohlo by vás zaujímať: Podľa štúdie sú objemy na niektorých kryptoburzách vymyslené

Na trhoch panuje optimistická nálada

Vďaka očisteniu a potvrdeniu legitimity spoločnosti UPbit spolu so znovuotvorením registrácií spoločnosti Bithumb, ktorá sa úspešne zotavila z najväčšieho hacku kryptomenovej zmenárne v histórii krajiny, sa miestni investori stali oveľa viac optimistickejší. To je dobre viditeľné na terajšom trende.

Regionálne vlády ako Busan, Jeju Island či Sejong sú v súčasnosti v procese prípravy priateľských regulačných rámcov. Tie sa zameriavajú na kryptomeny a blockchainové startupy. Po vzore Silicon Valley (kremíkového údolia) by radi vytvorili podobné Crypto valley.

Federálna vláda tiež potvrdila svoj zámer uľahčiť kryptomenám a blockchainovému sektoru rast ako súčasť svojej väčšej iniciatívy v podpore štvrtej priemyselnej revolúcie.

Záver:

V súčasnej situácii, keď sa začína opatrne hovoriť o otočení trendu a ďalšom raste kryptomien, sú všetky takto pozitívne správy nesmierne dôležité. Očistenie mena najväčšej miestnej kryptoburzy spolu s možnosťou nových registrácií na druhej najväčšej burze by malo do kryptomenového trhu priniesť ďalšie peniaze. Tie môžu prispieť k ďalšiemu rastu digitálnych mien. Nezabúdajte ani na fakt, že Južná Kórea patrí medzi kryptomenové veľmoci a dianie v nej je celou kryptokomunitou pozorne sledované.

Dovoľujeme si odporučiť aj dnešný prehľad trhu:

[PREHĽAD TRHU] Altcoiny vybuchujú • Dokedy ešte budeme rásť?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebookunajnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
ccn.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.