bear akcie indexy

Akciové trhy v posledných dňoch rozhodne nevyzerajú dobre. Po slušnom raste z minulého týždňa sa zdalo, že by mohli dosiahnuť nové lokálne maximum. Pondelok však americké trhy otvorili v miernej strate a zatiaľ čo fanúšikovia Bitcoinu oslavovali halving a s ním spojené zníženie inflácie o celých 50%, na akciových trhoch to začalo poriadne vrieť. 

Utorková trading session síce začala v zelených číslach, no situácia sa veľmi rýchlo zhoršila. Dow Jones Industrial Average v priebehu včerajšej obchodnej seansy stratil 550 bodov a dnes pokračuje v dumpe. Aktuálna situácia začína pripomínať februárové a marcové poklesy spôsobené panikou okolo koronavirusu. Na grafe sa navyše vytvorila formácia H&S, ktorá naznačuje otočenie krátkodobého trendu.

FED Manipuluje? – Akciové indexy rástli aj keď USA hlásia najväčší rast nezamestnanosti v histórii!

Ani pumpovanie stoviek miliárd dolárov do trhu teda podľa všetkého nepomáha. Trh začína rotovať a najbližšie dni ukážu, či bude hľadať dno, alebo ho intervencia zo strany FED-u zase na chvíľu “zachráni.”

Indexy jednoducho musia začať odzrkadľovať skutočnosť! Posledné makro dáta z USA hovoria jasne. Ekonomika ide do hája, nezamestnanosť rastie rekordným tempom, zadĺženie tiež a tlačenie ohromného množstva dolárov nemôže zmeniť realitu. Iba ju oddiali a zaťaží obyčajných ľudí obrovskou infláciou, ktorá im rýchlejšie zožerie úspory.

Zlato – najlepšia istota v čase krízy – Oplatí sa nakupovať aj keď je najdrahšie v histórii?

Trump – negatívne úrokové sadzby sú dar!

Akciové trhy reagujú aj na výroky prezidenta Trumpa. Ten nedávno začal vyvíjať tlak na FED a dožaduje sa negatívnych úrokových sadzieb.

“Amerika by mala držať krok s EÚ. Ak si ostatné krajiny užívajú negatívne úrokové sadzby, aj USA by mali prijať tento DAR. Veľké čísla!”

Negatívne úrokové sadzby v podstate znamenajú, že banky by museli platiť za držanie dolárov. Tie by samozrejme túto záťaž preniesli na svojich zákazníkov. Inými slovami, museli by ste banke platiť za to, že v nej máte uložené svoje úspory.

A daniť na začiatku krízy tých pár ľudí, ktorí ešte majú niečo nasporené, to je také Trumpovské. Veď… keď nevie hospodáriť štát, trpieť musia všetci jeho občania. BEZ VÝNIMKY! Solidarita v priamom prenose.

Dlhy v EÚ vs. USA – Ako sú na tom dve najsilnejšie svetové ekonomiky?

Bitcoin po halvingu v miernom pluse

Trh s kryptomenami sa nateraz dokázal vyhnúť peklu, ktoré panuje na akciových trhoch. Bitcoin dnes dokonca prekonal rezistenciu na hladine 8800 $ a aktuálne sa na väčšine búrz obchoduje za viac než 9000 $. Pripísal si tak zisk 2,5%.

Bitcoin sa aktuálne nachádza v zložitej situácii. HYPE okolo halvingu, ktorý mu pomáhal rásť už tak nejak pominul a teraz prišiel čas, aby ukázal svoju silu. Ako sme vás informovali minule, neustále doň prúdia nové peniaze. Veľké hedge fondy z Wall Streetu sa začínajú verejne priznávať, že časť portfólia diverzifikovali aj do kryptomien a svedčí o tom aj narastajúca kapitalizácia stablecoinov.

Stále však čakáme na rozhodný pohyb. Pre Bitcoin je teraz kľúčové prekonať posledné high (10 100 $). To bude obrovský bullish signál pre celý trh a traderom sa vráti dôvera v rast, ktorý Bitcoin zaznamenal v posledných ôsmich týždňoch.

Aktuálne sa ako najpravdepodobnejšie javí pokračovanie korekcie a otestovanie hladiny 6400 $. Predikuje to známy trader dave the wave. Viac tu:

Bitcoin pôjde až na 6400 dolárov! – hlási analytik, ktorý v roku 2019 trafil dno

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance