Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

  • Letná sezóna je za rohom.
  • Slováci si vyberajú vysnívanú destináciu, no mali by zvážiť čoraz populárnejšiu krajinu.
  • Mnohí ju považujú za nové Chorvátsko, len s piesočnatými plážami.
Off topic Táto krajina je novým Chorvátskom
Táto krajina je novým Chorvátskom. Zdorj: shutterstock.com/Andrew Mayovskyy/DavidAngelini
BITmarkets BITmarkets

V posledných rokoch sa začala na turistických mapách čoraz viac objavovať jedna výnimočná krajina. Ako atraktívna a cenovo dostupná alternatíva k tradičným dovolenkovým destináciám, ako napríklad Chorvátsko, sa ukázalo práve Albánsko.

Tento balkánsky kraj, ktorý dlho zostával mimo hlavných turistických trás, si teraz získava srdcia cestovateľov svojou autentickou kultúrou, neobjavenými plážami a pôsobivou prírodou. Poďme sa spoločne pozrieť na dôvody, prečo je Albánsko čoraz populárnejšou voľbou pre dovolenku.

Krajina, ktorá turistov prekvapuje

Krajina, ktorá turistov prekvapuje. Zdroj: shutterstock.com/Mazur Travel

Krajina s čistými plážami a skvelými cenami

Albánsko, so svojím pobrežím rozprestierajúcim sa pozdĺž Jadranského a Iónskeho mora, sa stáva čoraz obľúbenejšou destináciou pre turistov hľadajúcich pôvabné pláže za prijateľné ceny. Kam sa oplatí vyraziť?

Najlepšie pláže v Albánsku

Dhërmi Beach – táto pláž je jednou z najkrajších a najpopulárnejších na albánskom pobreží. Ponúka krištáľovo čisté more a dlhý úsek bieleho piesku, obklopený dramatickými skalnatými vrchmi a zeleným lesom. Dhërmi ponúka aj pestrý nočný život a hostí viaceré hudobné festivaly počas leta.

Ksamil Beach – nachádza sa neďaleko gréckych hraníc na juhu Albánska. Ksamil je obľúbenou vďaka svojim malebným mini ostrovom, ku ktorým dokážete ľahko doplávať sami či na člne. Voda je tu neuveriteľne číra a pláže pokrýva jemný zlatý piesok.

Himara Beach – Himara je príjemné mesto s niekoľkými plážami, vrátane hlavnej pláže v meste a menších, odľahlejších v okolí. Región ponúka dobrý mix turistických zariadení a autentickej albánskej kultúry.

Gjipe Beach – dostanete sa na ňu len pešo alebo loďou. Pláž sa ukrýva medzi vysokými skalnatými útesmi, čo jej dodáva pocit izolovanosti a pokojného útočiska. Pláž je ideálna pre dobrodružnejších cestovateľov.

Pokiaľ sa bavíme o cenách, tie sú v Albánsku vo všeobecnosti nižšie ako v mnohých iných európskych destináciách, čo z tejto krajiny robí atraktívnu voľbu aj pre takých turistov, ktorí cestujú s obmedzenejším rozpočtom.

Možnosti ubytovania ponúka táto čarovná krajina rôzne – od kempingov a hostelov za menej ako 20 eur na noc po luxusné hotely, ktoré môžu stáť okolo 100 eur za noc. Priemerný náklad na dvojhviezdičkový alebo trojhviezdičkový hotel je približne 30-50 eur na noc.

Výborné jedlo za pár eur

Späť
Strana 1/3Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Vanessa Massayova
Vanessa Massayova

Pochádza z Bratislavy, kde vyštudovala ruské a východoeurópske štúdiá na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Žurnalistika bola najskôr iba jej hobby, neskôr sa však stala redaktorkou v Startitup. Teraz sa v Kryptomagazíne venuje aktualitám a zaujímavým témam.