[Správy] Mike Novogratz verí v býčí trend v roku 2019 • Ripple, xRapid a XRP môžu zohrať kľúčovú úlohu v E-commerce…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Mike Novogratz verí v býčí trend v roku 2019 • Ripple, xRapid a XRP môžu zohrať kľúčovú úlohu v E-commerce • Ohio ako druhý štát v USA bude prijímať Bitcoin pre daňové platby • Najväčšie banky sa registrujú do novej európskej blockchain asociácie • Teenager hrozil napodobeninami bômb, požadoval Bitcoiny – dostal 10 rokov natvrdo

Mike Novogratz verí v býčí trend v roku 2019

Mike Novogratz, výkonný riaditeľ spoločnosti Galaxy Investment Partners, nedávno diskutoval o výzvach postaviť investičnú firmu počas medvedieho trhu v roku 2018. Rok 2018 bol skutočne medveďom pre Galaxy Digital. Akcie spoločnosti klesli o 37 percent, odkedy boli na začiatku augusta po prvýkrát kótované na kanadskej burze TSX Venture Exchange.

Napriek tomu Mike predpovedá, že inštitucionálny dopyt po kryptomenách bude v roku 2019 viesť k začiatku nového býčieho trendu. 53-ročný bývalý manažér hedžových fondov dúfa, že skupina obchodníkov s kryptomenami, Galaxy Digital, sa nakoniec stane niečím ako „krypto Goldman Sachs”.

Napriek svojej dlhodobej dôvere Novogratz uznáva vplyv poklesu kryptotrhu na zamestnancov spoločnosti Galaxy Digital. „Úroveň úzkosti stúpa, keď krypto padá,” povedal.

„Vo väčšine tradičných podnikov, ako je Goldman Sachs, nemáte strach. Neexistuje tam existenčná hrozba.”

Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v angličtine).

Ripple, xRapid a XRP môžu zohrať kľúčovú úlohu v E-commerce

Bývalý šéf produktového oddelenia eBay, R. J. Pittman, hovorí, že Ripple, xRapid a XRP môžu zohrať významnú úlohu pri zvyšovaní celosvetového rastu elektronického obchodu. Na nedávnej konferencii Swell 2018 v San Franciscu Pittman poznamenal, že iba 10 až 20 % všetkých transakcií v USA sa v súčasnosti vykonáva online. Pittman hovorí, že XRP, xCurrent a xRapid môžu mať transformačný vplyv, a nazýva ich potenciálnym mazivom v globálnom stroji, ktorý poháňa cezhraničné platby. Ďalej poukazuje na neefektívnosť súčasného spracovania platieb:

„Je to neuveriteľne zastarané, je to nákladné. A existujú dôvody pre toľko inovácií. A spoločnosti by sa nemali obávať istého druhu zbavovania sa dedičstva a otvárania clony na mimoriadne príležitosti na rast, keď veľkosť koláča bude rásť 5-krát, 10-krát, ak sa pozriete na čísla, čo sa týka len online penetrácie dnes. Máme toľko miesta pre rast.”

Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v angličtine).

Ohio ako druhý štát v USA bude prijímať Bitcoin pre daňové platby

Adopcia kryptomien v USA napreduje. V Ohiu budú podniky čoskoro schopné platiť svoje dane online v Bitcoinoch. Tento postup sa v budúcnosti uplatní aj na osobných daňových poplatníkov.

Štátny pokladník Josh Mandel presadil túto myšlienku v štáte Ohio a od tohto budúceho týždňa štátne spoločnosti budú môcť vyplácať dane Bitcoin na OhioCrypto.com. Platby spracuje spoločnosť BitPay. Mandel povedal, že Bitcoin vidí ako „legitímnu formu meny.” Prvým štátom USA, ktorý prijal Bitcoin a Bitcoin Cash platbu za verejné dane, sa stala Florida.

Tohtoročné prijatie spoločnosti Bitcoin na Floride vytvára precedens pre ostatné štáty USA, aby úspešne prešli na kryptomenové a blockchain projekty. Stále sú to malé kroky na ceste k širšiemu prijatiu Bitcoin, ale pomaly a iste sa adopcia kryptomien pohybuje dopredu. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine).

Najväčšie banky sa registrujú do novej európskej blockchain asociácie

Európska komisia otvorí v budúcom roku novú blockchain asociáciu a veľké banky sú už na palube. Španielsky bankový gigant BBVA v utorok oznámil, že sa spolu s ďalšími štyrmi bankami pripojil k plánovanej Medzinárodnej asociácii pre dôveryhodné blockchain aplikácie (International Association for Trusted Blockchain Applications, IATBA), ktorá by mohla byť právnym subjektom už v prvom štvrťroku roku 2019. Zatiaľ čo zostávajúce banky neboli zverejnené, niektoré zdroje hovoria, že Santander je tiež jednou z nich.

Iniciatíva bola vyhlásená na nedávnom samite okrúhleho stola EÚ, ktorý sa konal 20. novembra 2018 v Bruseli. Cieľom združenia je vypracovať usmernenia a protokoly pre blockchain priemysel a podporiť medzinárodné štandardy EÚ pre blockchain. Ďalej poskytne informácie na implementáciu európskej blockchain stratégie. Viac sa dočítate tu: https://www.coindesk.com/ (v angličtine).

Teenager hrozil napodobeninami bômb, požadoval Bitcoiny – dostal 10 rokov natvrdo

Kryptopriemysel priťahuje ľudí všetkých vekových kategórií. Jeden dospievajúci, ktorý vyrábal falošné bomby a prostredníctvom nich vydieral ľudí, bol odsúdený na desať rokov väzenia. Je zaujímavé, že tento páchateľ dostal v BTC takmer 800 000 dolárov. Zameriaval sa na školy, nemocnice, židovské centrá a podobne. V priebehu rokov bolo zaznamenaných viac než sto samostatných incidentov.

Súdne dokumenty získané spoločnosťou New York Times naznačujú, že bol aktívnym používateľom darknetu a vždy uprednostňoval BTC, aby zostal čo najviac anonymný. Obžalovaný odmietol sprístupniť svoju Bitcoin peňaženku, čo znamená, že v súčasnosti sa vláda nemôže dostať k príslušným prostriedkom. Nie je jasné, či sa podniknú nejaké kroky na získanie prístupu k týmto peniazom. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.