[PREHĽAD TRHU] Bitcoin stagnuje a altcoiny padajú – Prečo je to tak?

BITmarkets BITmarkets

Tento týždeň trh s kryptomenami zaznamenal menší prepad. Nie je to nič strašné. Bitcoin sa najprv z 5 300 $ vyšvihol až nad 5 600 $ a následne spravil menšiu korekciu na súčasných 5 450 $. Ukážkový 50 % retracement.

Ale altcoiny, to je iný príbeh. Väčšina veľkých coinov zaznamenala výrazný pokles. Ethereum padlo zo 175 $ na 165 $, XRP z 34 centov na 30, Litecoin sa neudržal na supporte na 80 $ a prepadol sa až pod 70 (i keď dnes už letí späť) a Binance Coin po dosiahnutí nového All Time High KONEČNE zaznamenal väčší prepad. Klesol z takmer 25 $ na 22 $. Momentálne sa už zase približuje 23 $.

Nebudem tu analyzovať situáciu na trhoch s týmito altcoinmi, i keď sú tam naozaj dobre príležitosti na nákup (sledujte Trading11 – tam je toho veľa). Miesto toho sa radšej zameriam na samotný Bitcoin, ktorý prekonáva všetky očakávania.

Nezastaviteľný Bitcoin – Už zase rastie rýchlejšie ako ekonomika!

Dostali sme sa do situácie, v ktorej je zase raz extrémne výhodné zaujímať sa o Bitcoin. Jeho cena totiž rastie rýchlejšie ako ekonomika. Aspoň nateraz sú obdobia stagnácie za nami a ako som písal už niekoľkokrát – Bitcoin vstúpil do štádia vysokej volatility! Verím, že postupne začne zrkadliť vývoj v roku 2018. Až na to, že tentoraz bude rásť.

Teraz sa tvorí prvý kopček na ceste k novému ATH. Je veľmi pravdepodobné, že jeho vrchol bude niekde v intervale 5 700 – 6 600 $, kde sa nachádza obrovská rezistencia. Je to tá, o ktorej sme neustále písali až do októbra minulého roka.

Crash Course do histórie Bitcoinu v r. 2018

Bitcoin sa v roku 2018 veľmi dlho držal nad cenou 6 000 $, na ktorej sa 9 mesiacov tvoril veľmi silný support. Jeho prelomenie nakoniec nastalo po troch mesiacoch stagnácie, kedy sa trh prakticky nehýbal. Teraz sme pod touto hladinou. Smerom dole bola prelomená, no stále v nej ostalo veľa SELL orderov, ktoré teraz tvoria prirodzenú bariéru.

Môže vás zaujímať:

(článok pokračuje pod odkazom)

Teraz je najlepší čas začať ťažiť! Viete prečo?

5 700 – 6 600 $ – Naša najväčšia prekážka

Obchodníci a veľkí hráči s tým samozrejme počítajú a do intervalu 5 700 – 6 600 $ si umiestňujú svoje vlastné objednávky. Tí, ktorí veria v ďalší rast, budú držať svoje pozície a nakupovať začnú nad touto rezistenciou. Tí, ktorí očakávajú korekciu, budú predávať pod touto rezistenciou.

1D BTC/USD - Bitfinex

1D BTC/USD – Bitfinex

Verím, že preto vznikla aj tohto týždňová korekcia. Je to prvý náznak, že sa skutočne blížime k oblasti silnej rezistencie.

Dobrá nálada na trhu

Samozrejme, na trhu teraz panuje dobrá nálada – možno aj eufória. Bitcoin už niekoľko týždňov odoláva väčším korekciám a každý veľký rast nasleduje iba malý prepad. Cenový rast čiastočne posilňuje hype a šialené správy od veľkých technologických firiem.

Páči sa vám tento článok? Sledujte nás na facebooku, aby vám neunikli ďalšie zaujímavé kúsky.

Pozitívny fundament začína mať vplyv na trh

Dobrých správ je teraz naozaj veľa. Toto nie je ani desatina. Tí, čo tvrdia, že dobré správy nemajú na trh vplyv, sa veľmi mýlia. Samozrejme že majú! Ale až vtedy, keď projekty za nimi začnú reálne fungovať. Chce to trpezlivosť.

Cena Bitcoinu v roku 2018 padala, pretože rok predtým na trhu vznikla obrovská bublina. Nakoniec sme klesli až o 85 % do 3 000 $ teritória. To bolo prakticky dno. Možno naň ešte raz zabúšime, ale je veľmi málo pravdepodobné, že by sme išli ešte nižšie. Bitcoin teraz ukazuje svoju silu. Od roku 2017 zaznamenal viac než 5 00 % rast, čo sa podarilo iba máloktorej akcii. Ja som si istý, že za ďalšie tri roky spraví ďalších 500 – 1 000 %.

Dôvod, prečo teraz Bitcoin stúpa, je jednoduchý. Čiastočne ide o špekuláciu, čiastočne ide o hype, ale za tým všetkým je reálny rast ekonomiky, ktorá sa okolo tejto kryptomeny tvorí. Zväčšovanie kryptomenovej komunity. Vstup inštitúcií na trh. Väčšia využiteľnosť Bitcoinu ako platidla. Fakt, že nikto inteligentný sa už z Bitcoinu nesmeje (zdôrazňujem slovo inteligentný).

A altcoiny?

Väčšina altcoinov sa zviezla na raste Bitcoinu. Altcoiny sú obchodníkmi používané ako špekulačné aktíva, ktoré sa vyznačujú ešte vyššou volatilitou a nachádzajú sa na nich zaujímavé príležitosti k zárobku. Bitcoin väčšinu altov doslova ťahá za sebou.

Samozrejme, máme tu výnimky. Prakticky všetky alty z TOP 30 s výnimkou Bitcoin SV, a VeChainu za sebou majú reálnu fundamentálnu hodnotu podobne ako Bitcoin. A samozrejme, veľa dobrých projektov je aj nižšie. Ale v časoch, kedy sa Bitcoin nachádza v extrémne dôležitom období a má reálnu šancu ukončiť downtrend (zn. už by sme neklesli nižšie ako v zime 2018/19), tak altcoiny jednoducho idú na stranu.

Pre väčšinu veľkých hráčov na trhu je otočenie trendu vyhovujúce. Na dne mali dosť času nakupovať a kryptu by sa teraz bull-run určite hodil. Navyše, toto je ten správny čas! Altcoiny nech padnú, veď oni neskôr Bitcoin doženú a spravia 2× väčšie percentá.

Čo čítať ďalej?

Golden Cross konečne potvrdený – blíži sa obrat trendu?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.