Chystá sa SamsungCoin? Kórejský gigant vraj vytvára vlastný mainnet!

BITmarkets BITmarkets

Kórejská stránka zameraná na kryptomeny – CoinDeskKorea – nedávno publikovala článok, podľa ktorého spoločnosť Samsung v posledných mesiacoch experimentovala s ERC-20 štandardom a posunula sa k vytváraniu vlastného blockchainu. Samsung by sa tak zaradil medzi ďalších technologických gigantov, ktorí naskakujú na kryptomenový vlak.

Zdroj zo Samsung Electronics potvrdil, že tím, ktorý má na starosti vývoj blockchainu, už na Ethereum ERC-20 štandarde vytvoril prvé testovacie verzie Samsung Coinu.

„Blockchainový vývojársky tím vytvoril niekoľko základných modelov a momentálne sa ich snaží ohodnotiť. Zároveň vzniklo niekoľko platforiem, ktoré po prvom kole testovania reálne fungujú!”

Peňaženka od Samsung odrazu dáva zmysel!

Spoločnosť Samsung vo februári predstavila svoju novú krypto-peňaženku (ktorá už bola hacknutá – viac info tu). Veľa ľudí však prekvapilo, že nepodporuje Bitcoin. Môžete do nej uložiť coiny, ktoré fungujú na Ethereum blockchaine.

Ak Samsung skutočne chystá platformu a coin založený na Ethereum ERC-20 štandarde, dáva zmysel, že je v záujme firmy dať svojim zákazníkom možnosť bezpečne pracovať s touto technológiou. Kryptomenová peňaženka v telefóne preto dáva veľký zmysel. Milióny ľudí po celom svete tak budú mať kryptomenu od Samsungu doslova na dosah ruky.

Technologickí giganti naskakujú na vlak

Samsung však ani zďaleka nie je jediná veľká technologická firma, ktorá sa zaujíma o technológie založené na blockchaine. Zabudnúť nesmieme na chystaný Facebook Coin, kryptomenu od Telegramu, pokusy Fidelity vstúpiť na trh… Menovať by sme mohli do zajtra.

Dobrou správou je, že tieto spoločnosti skôr či neskôr vytvoria novú vlnu hypu okolo krypta, na ktorej sa zvezie každý, kto má nakúpené. Rok 2019 je zatiaľ pre kryptomeny veľmi pozitívny a zatiaľ, čo nám ešte stále hrozí ďalší veľký prepad, veľa obchodníkov už došlo k názoru, že medvedí trh skončil a začína nový ekonomický cyklus Bitcoinu. Ten bude zo začiatku charakteristický veľkou akumuláciou a postupným rastom. A presne to teraz potrebujeme.

Čo čítať ďalej?

Golden Cross konečne potvrdený – blíži sa obrat trendu?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.