Fidelity Digital Assets oficiálne spustená – Konečne máme regulované Bitcoin Custody!

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

O spoločnosti Fidelity a skvelých novinkách informujeme pravidelne už takmer niekoľko mesiacov. Odkedy sa táto medzinárodná spoločnosť poskytujúca finančné služby zmienila verejne o kryptomenách prvýkrát, má nepochybne obrovské množstvo pozornosti. Je to však úplne pochopiteľné, pretože táto spoločnosť spravuje financie v hodnote až 2,46 bilióna dolárov. Znamená to, že kryptomenám svitá na lepšie časy?

Fidelity Digital Assets začína s poskytovaním kryptomenových produktov

Fidelity Digital Assets, spoločnosť patriaca priamo pod spoločnosť Fidelity Investments Inc., oficiálne oznámila prostredníctvom svojho Twitteru, že otvorila brány prvým používateľom. Má ísť o dôkladne vybranú skupinu používateľov, ktorí majú testovať pripravenosť tejto spoločnosti na svet kryptomien.

Postupne by sa mali pridávať noví a noví investori a zákazníci. Rýchlosť, akou sa to všetko bude diať, však teraz závisí najmä od toho, ako sa bude dariť prvej skupine používateľov. V tejto testovacej fáze bude pre Fidelity Digital Assets totiž dôležité nielen nabrať dostatočné skúsenosti s kryptomenovým svetom, ale takisto aj vyhodnotiť a zlepšovať svoje fungovanie a služby.

Cieľom tejto spoločnosti je vybudovať dôveryhodnú platformu pre inštitucionálnych investorov, ktorí majú záujem o investovanie do kryptomien. Na oficiálnom Medium kanále tejto spoločnosti je uvedené:

„Uvedomujeme si, že Bitcoin nie je prvou skutočnou formou digitálnych peňazí. Avšak jej potenciál je obrovský a preto sa všetci vo Fidelity Digital Assets snažíme naplno pracovať na tom, aby sme umožnili inštitucionálnym investorom investovať aj do tohto sektora.”

Znamená to začiatok nového Bullrunu?

To nikto s určitosťou nevie. Je však možné, že práve na takúto novinku sa doteraz čakalo. Nástup inštitucionálnych investorov znamená, že prílev obrovského množstva peňazí môže prísť už čoskoro. Navyše, ak sa Fidelity Digital Assets podarí naozaj doručiť dôveryhodnú a funkčnú platformu, pozitívny vplyv by to mohlo mať aj na regulácie.

Kryptomenový svet by už nemusel byť viac spájaný so slovami ako „komplikovaný, nebezpečný, riskantný a podobne.” Všetko by sa to mohlo napraviť najmä vďaka úspechu tejto spoločnosti. A práve takéto správy by mohli prilákať nových ľudí a prílev nových financií do tohto sektora.

Záver

Po niekoľkých pokusoch sa to konečne podarilo. Aj napriek odkladaniu sme sa konečne dočkali a Fidelity Digital Assets skutočne otvorilo brány prvým používateľom. Ide nepochybne o jednu z najväčších noviniek roku 2019. Veríme však, že sa tejto spoločnosti bude dariť a naozaj uspeje v splnení cieľa, aký si stanovila. Tým je vytvoriť platformu, ktorej budú môcť dôverovať veľké inštitúcie a veľkí investori. Čo si myslíte vy? Môže táto novinka konečne priniesť otočenie trendu a pôjdeme „to the moon” alebo ide iba o správu, ktorá nič nezmení?

Čo čítať ďalej?

Tvorcovia pyramídy OneCoin boli zatknutí

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroje:
medium.com
twitter.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.