Platiť Visa kartou nabitou kryptomenami je jednoduché – teraz to ide aj so Stellarom

BITmarkets BITmarkets

Peňaženka Wirex vám dovolí, nielen ukladať kryptomeny, ale ich aj míňať pomocou Visa karty. Je to veľmi jednoduché a zmena z Fiatu na krypto je dokonca zadarmo. Teraz táto spoločnosť naviazala spoluprácu so Stellarom.

Wirex má licenciu vydanú britským úradom Financial Conduct Authority (FCA) a momentálne v nej môžete spravovať celkom deväť kryptomien/tokenov. Podľa nového oznámenia budú teraz užívatelia môcť tiež ukladať a míňať svoje XLM tokeny.

Spoločnosť Wirex tiež oznámila, že plánuje spustiť 26 stablecoinov, ktorých kurz bude zodpovedať doláru, euru libre a ďalším. Wirex poukazuje na to, že v súčasnej dobe je väčšina firiem viazaná na americký dolár, dúfajú teda, že väčšia rozmanitosť umožní “rýchle zasielanie peňazí po celom svete bez potreby miestnych poskytovateľov likvidity.”

stellar wirex

Pridaním tokenu XLM to však pravdepodobne nekončí, vyzerá to, že obe firmy chcú svojou spoluprácou dosiahnuť viac. Dúfajme teda, že sa im podarí vymyslieť ďalšie produkty, ktoré pomôžu adopcii kryptomien. Momentálne je totiž ich použitie pre bežných užívateľov stále dosť zložité.

wirex tokeny kryptomeny

 

 

Tato peňaženka teraz podporuje:

  1. BTC
  2. ETH
  3. LTC
  4. XRP
  5. Waves
  6. WLO
  7. Dai
  8. Nano
  9. Stellar

 

Čo Wirex dokáže

Ak si to zhrnieme, ide o preverenú a legitímnu kryptomenovú peňaženku, ktorá vám dovolí nielen krypto ukladať, ale rovno ho v aplikácii vymieňať za klasické meny – nielen potrebné eurá, ale dokonca aj české koruny. Ďalej tu možno kryptomeny nakupovať a v neposlednom rade si môžete k tomuto účtu požiadať o Visa kartu. Nemýľte si to ale s Trezorom, na úschovu niekoľkých stoviek tisíc alebo miliónov sú iné riešenia. Toto je peňaženka, kde by mali byť kryptomeny či peniaze, ktoré máte jednoducho po ruke na nejaké tie bežné transakcie.

Záver

Peňaženka vyzerá skvele, je to konkurent Revolutu, ktorý sa mi možno páči ešte o niečo viac. Registrovať sa môžete TU, je to veľmi rýchle a intuitívne. Požiadal som aj o svoju Wirex Visa kartu, čoskoro sa teda môžete tešiť na recenziu. WIREX vás tiež odmeňuje pomocou cashback, keď míňate. A v neposlednom rade vás obdaruje niekoľkými dolármi v BTC pokiaľ ich odporučíte, napríklad priateľom. Určite teda stojí za vyskúšanie. Ak s Wirexom alebo s ich kartou máte skúsenosti, podeľte sa o ne dole v komentároch, my aj čitatelia za ne budeme vďační.

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.