Tajný krypto-projekt od Telegramu je vraj takmer dokončený!

BITmarkets BITmarkets

Krypto-platforma TON od obľúbenej sociálnej siete Telegram je jedným z najočakávanejších projektov založených na blockchaine. Prvé špekulácie o tejto platforme sme počuli už v roku 2017. V priebehu minulého roka nasledovali dve kolá financovania, v ktorých sa predalo 2,2 miliardy GRAM tokenov.

Spoločnosť Telegram celkovo vyzbierala neuveriteľných 1,7 miliardy dolárov, čo je vo svete kryptomien rekord. Ani jedno kolo financovania pritom nebolo verejné. Nešlo teda o klasické ICO.

Platforma TON takmer hotová!

Naposledy bolo o TON-e počuť pred troma mesiacmi. Vývojári vtedy zhodnotili, že je zo 70% hotová (celý článok tu). Podľa najnovších informácií už všetky práce finišujú a sme Telegram je z 90% ready.

Pripravená je okrem iného aj Telegram VM, teda decentralizovaný virtuálny počítač, ktorý bude spracovávať transakcie a smart kontrakty. Priamo tam začne konkurovať napríklad Ethereum, TRON-u, EOS-u a ďalším turingovsky kompletným decentralizovaným platformám.

Spustenie testnetu už o mesiac!

Podľa najnovších odhadov sa čoskoro môžeme tešiť na spustenie TON testnetu. Dôjsť by k nemu malo už v marci 2019. Pôvodne to malo byť už v januári, avšak vývojári z Telegramu potrebujú viac času na vyladenie detailov.

TON testnet bude veľmi dôležitý pre programátorov tretích strán, ktorí začnú vytvárať prvé decentralizované aplikácie ešte pred ostrým štartom. Táto platforma bude mať oproti svojej konkurenciu jednu veľkú výhodu. Telegram totiž používa viac než 200 miliónov ľudí po celom svete. Žiadna kryptomena nemá tak veľkú užívateľskú základňu.

Záver

Spustenie platformy od Telegramu bude jednou z najväčších udalostí tohto roka. Rozhodne sa máme na čo tešiť. Veríme, že to pomôže nie len samotnej sociálnej sieti, ale aj celému krypto-sektoru.

Čo čítať ďalej?

Druhá největší německá burza spouští aplikaci pro obchodování kryptoměn

Zdroj:
ccn.com

Článok pre vás pripravil Samuel Slavkovský.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul