Teraz je najlepší čas začať ťažiť! Viete prečo?

4
bitcoin-mining-china

Rok 2019 je už v plnom prúde a zatiaľ sa potvrdzuje to, čo sme hovorili na začiatku. Tento rok sa bude niesť v znamení veľkej akumulácie. Cena Bitcoinu sa bude pohybovať medzi 3000 – 6000 $ s krátkymi výletmi nad alebo pod toto pásmo. Dosiahneme dno, otočí sa trend a koncom jesene, resp. v zime zaznamenáme prvé väčšie zisky.

bitstamp-weekly

Nasledujúce mesiace predstavujú jedinečnú príležitosť vstúpiť do trhu s kryptomenami na úplnom dne. Naskočiť a začať pracovať na tom, aby ste nasledujúci bullrun využili na maximum.

Viac o našej teórii bitcoinových cyklov nájdete tu.

Ťažba už zase profitabilná – ale iba ak viete, ako na to!

Aj ťažba kryptomien začína zase generovať zisky. Po krátkom období, kedy ceny za elektrickú energiu vo všeobecnosti prevyšovali odmeny za  ťažbu sa zdá, že z najhoršieho sme už vonku.

Veríme, že teraz je ten správny čas začať experimentovať a naučiť sa ťažiť. Mining, to nie je iba zapojenie ASIC-u alebo grafickej karty. Vždy sa dá niečo ladiť, upravovať takt a spotrebu, zháňať lacnejšiu elektrickú energiu a stavať si farmu na ťažbu.

Tip redakcie: Proof of Stake vs. Proof of Work – Končí doba ASIC-ov a grafických kariet?

Časy extrémnej profitability zase prídu!

Trh s kryptomenami je charakteristický častým tvorením bublin. Až začne rásť cena coinov, profitabilita ťažby bude stúpať ešte rýchlejšie a než sa trh prispôsobí, vznikne niekoľko-mesačné okno, kedy bude možné zarobiť obrovské množstvo peňazí.

To sú presne tie časy, kedy dodacia doba ASIC minerov dosahuje niekoľko mesiacov a grafické karty sú beznádejne vypredané. Ťaží ešte aj školník na základke a predávajú sa radiátory so zabudovanými minermi. Začínať vtedy je neskoro. Zbytočne sa zadĺžite a až začnete chápať, o čom vlastne ťažba je, výnosnosť začne klesať a vy skončíte s hromadou bezcenného hardvéru za desiatky tisíc eur.

Ak začnete teraz a pomaly sa vypracujete, budete bublinu profitability pripravení a v čase, keď budú všetci zháňať hardvér sa budete usmievať.

Viac o miningu: Čo sú mining pooly a ako sa k nim pridať?

Chce to trpezlivosť. Teraz je naozaj najlepší čas začať s ťažbou. To, čo sa naučíte, sa vám o pár rokov rozprávkovo zúročí.

My v Kryptomagazine pomaly budujeme novú mining sekciu – studnicu informácií pre každého správneho minera. Sledujte nás na facebooku, nech vám to neujde.

Čo čítať ďalej?

Mining je mŕtvy – pravda alebo mýtus? A ako ťažba kryptomien funguje?

Mining je mŕtvy – pravda alebo mýtus? A ako ťažba kryptomien funguje?

4
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Martin GalovicovskySamuel SlavkovskýPepcotibmattm Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
tibmattm
Guest
tibmattm

A co takto si za tie peniaze kupit rovno kryptomenu ktoru uz budem len drzat a nebudem musiet platit ani za elektriku a ani sa nebudem obavat casom s predajom zastaraleho hardwaru?! Tie peniaze co dam do tazby sa mi vratia formou minci ktovie kedy a este zato budem musiet aj platit 🙂 Je jednoduhsie za 10 000 eur kupit krypto ako zaplatit za tazbu ktora to mozno ani nezprofituje ked bude novy ATH!

Pepco
Guest
Pepco

Neviem ci to je tak celkom co píšete. Nepovažujem sa ze sa do toho moc význam, ale príde mi ze celkovo vydáva sa moc asic-ov akosi neviem ci to bude taka situácia ako bola naposledy. No a kde niesu asic tak tam posla väčšina ťažiarov takže ysoka diff. No neviem.

Martin Galovicovsky
Guest
Martin Galovicovsky

madar?