amazon bitcoin

Vlastníci Bitcoinu majú znovu dôvod na radosť. Najnovšie je možné využívať ligtning network na nakupovanie v e-shopoch, akým je napríklad aj Amazon.

Moon, startup v oblasti spravovania platieb v kryptomenách, oznámil novinku. Spúšťa rozšírenie webového prehliadača, ktoré umožňuje nakupujúcim v elektronickom obchode používať svoje Bitcoin lightning network peňaženky na nákupy na stránkach, ako napríklad Amazon.

CEO Moonu, Ken Kruger, vyhlásil:

„[Rozšírenie] zobrazí QR kód a bude mať lightning faktúru, ktorú môžete tiež skopírovať a prilepiť ak z nejakého dôvodu nemôžete použiť QR kód, a budete môcť zaplatiť svojou obľúbenou lightning peňaženkou.“

Na nákup je potrebná zmena kryptomeny na fiat menu. Kruger však odmietol špecifikovať, ktoré finančné inštitúcie pomáhajú konvertovať Bitcoin na fiat meny. Obchodníci na Amazone však už dostávajú za svoje výrobky tradičné fiat meny. Kruger vyhlásil, že do roku 2020 by mala funkcia lightningu fungovať takmer na všetkých stránkach elektronických obchodov bez ohľadu na to, či by táto platforma priamo prijímala Bitcoin.

Moon spravuje aj platobné kanály a ponúka jednoduché rozhranie na zasielanie platieb:

„Sme integrovaní s Visa a s Mastercard a znižujeme poplatky za zmenenie meny, ktoré obchodníci platia vždy, keď dostanú transakciu kreditnou kartou.“

Moon má v pláne spolupracovať s inými lightning spoločnosťami. Okrem iného sa systém bude učiť aj zo správania svojich používateľov.

Podľa najnovších informácií je funkcia lightning networku stále skúmaná obchodom Chrome. Moon tvrdí, že má byť spustená už zajtra.

O Moone

Moon bol založený v New Yorku minulý rok, kedy mal len troch zamestnancov a investíciu 100 000 USD od Entrepreneurs Roundtable Accelerator. Generálny riaditeľ Entrepreneurs Roundtable Accelerator, Murat Aktihanoglu, povedal, že Moon považuje za jeden z kryptopodnikov s lukratívnym potenciálom počas nasledujúcich piatich rokov.

Zdroj:
coindesk.com
cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre