Robert Kiyosaki varuje pred Credit Suisse
Robert Kiyosaki varuje pred Credit Suisse. Zdroj: shutterstock.com/afotostock/Michael Derrer Fuchs

Minulý týždeň sme boli svedkami kolapsu Silicon Valley Bank (SVB) a Silvergate Bank, ktoré spôsobili na globálnych trhoch nepokoje. Nie je preto žiadnym prekvapením, že viacerí ekonómovia a známe osobnosti predpovedajú zhoršenie situácie. Podľa správy Finbold, Robert Kiyosaki predpovedá, že čoskoro skrachuje už tretia banka v poradí.

Kiyosakiho predpoveď je podobná situácii z roku 2008 a Lehman Brothers. Vo svojom tweete zdôraznil, že zlato by malo z podobných udalostí profitovať, keďže investori hľadajú bezpečný prístav. O poslednej cenovej predikcii Roberta Kiyosakiho sa môžete dočítať v článku Robert Kiyosaki – Bitcoin dosiahne 500 000 a zlato 5 000 dolárov.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Credit Suisse v problémoch?

Banka, pred ktorou Kiyosaki varuje, nesie názov Credit Suisse. Oznámila oneskorenie výročnej správy po výzve Komisie pre burzy cenných papierov (SEC) týkajúcu sa výkazov peňažných tokov veriteľa za roky 2019 a 2020. Akcie spoločnosti medzitým klesli na nové historické minimum. V roku 2023 neustále rástli bankové swapy na úverové zlyhanie Credit Suisse, čo je v podstate poistenie zakúpené proti potenciálnemu zlyhaniu.

V prípade, že sa viac zaujímate o nedávne udalosti, odporúčame vám prečítať si nasledujúce články:

Reťazová reakcia

Zdá sa, že krach burzy FTX aj po niekoľkých mesiacoch prináša na trh kryptomien volatilitu, keďže čerstvo skrachovaná banka Silvergate mala voči nej expozíciu. Bezprostredne po tejto udalosti nasledovala aj Silicon Valley Bank, ktorá patrila ku 20 najväčším bankám v USA a bola nútená predať akcie a cenné papiere v hodnote až 21 miliárd dolárov.

Reťazová reakcia pokračuje a iba čas ukáže kam až bude siahať. Podľa najnovšej správy SVB ohrozuje až 40 000 ďalších spoločností. Pravdepodobne sme svedkami najväčšieho kolapsu od pádu Lehman Brothers v roku 2008. Trh akcií na tieto udalosti reaguje negatívne a výnimkou nie je ani kryptomenový trh.

Prečítaj si tiež: Robert Kiyosaki – svetová ekonomika kolabuje. Pripravme sa na najhoršie