Najhorší scenár poklesu na bitcoine
Najhorší scenár poklesu na bitcoine. Zdroj: shutterstock.com/jira pliankharom

Globálny trh posledné hodiny schytáva tvrdú ranu. Najviac ale padajú kryptomeny. Bitcoin spadol dokonca pod 20 000 dolárov a investori sa pripravujú na najhoršie. Je v hre scenár, že pôjde na nové dno? A čo v súčasností najviac ovplyvňuje cenu?

Nepadajú iba kryptomeny

Jeden z najväčší výpredajov za posledné mesiace zažíva aj S&P500. Deje sa tak pred piatkovou februárovou správou o pracovných miestach v USA.

Najväčší americky index klesá
Najväčší americky index klesá. Zdroj: tradingview.com

S&P500 sa počas aktuálneho poklesu prepadol o 3 %. Celkovo od polovičky februára stratil 7 %. Indexy predčasne reagujú na vyhlásenie o nezamestnanosti. Na základe správy sa môže rozhodovať aj FED už o necelé 2 týždne pri miere úrokových sadzieb. Opäť sa očakáva zvyšovanie o 25 alebo 50 bázických bodov. Dostali by sme sa tak na kritickú hranicu 5 %, ktorá na trhy bude mať z dlhodobého cenového vývoja negatívny dopad. Dobrá správa je ale to, že sa môže jednať ak nie o posledné, tak o jedno z posledných vyhlásení.

Napriek tomu ekonómovia kritizujú rozhodnutia FED-u zvyšovať úrokové sadzby a znížiť infláciu na úkor výkonu ekonomiky a globálnych trhov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin zažil tvrdú ranu

Bitcoinu navyše „pomohol“ krach veľkej kryptomenovej banky Silvergate, ktorá ohlásila, že pôjde do likvidácie. O udalosti sme informovali včera. Cena najznámejšej kryptomeny sa prepadla na 20 000 dolárov. Na tejto hladine sa nachádza dlhodobý silný support, na ktorý bitcoin môže reagovať a dokonca sa od neho odraziť. Vzhľadom ale na pretrvávajúcu paniku na trhoch je pravdepodobný aj pokles nižšie.

Bitcoin je v rizikom pásme
Bitcoin je v rizikom pásme. Zdroj: tradingview.com

Bitcoin sa dostal do rizikového pásma 20 000 dolárov. Pod touto zónou je veľký gap a v prípade zlomenia tejto hladiny môže nasledovať výpredaj až na 18 000 dolárov, respektíve na posledné dno, ktoré bolo na 16 000 dolárov. Práve toto je najhorší scenár, ktorý v prípade negatívnej makroekonomickej situácie na trhoch hrozí. Altcoiny by taktiež mohli vymazať celý tohtoročný rast.

Prečítaj si aj: Voľný pád Bitcoinu pod 20 000 dolárov – čo sa deje?

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.