Robert Kiyosaki – Bitcoin dosiahne 500 000 a zlato 5 000 dolárov

Novinky Kiyosaki očakáva bitcoin za pol milióna
Kiyosaki očakáva bitcoin za pol milióna. Zdroj: shutterstock.com/Wit Olszewski/Phuong D. Nguyen
BITmarkets BITmarkets

Je to len nedávno, čo bitcoin narazil na dno korekcie a začal opäť rastúci trend. Najväčšia kryptomena na svete má za sebou najziskovejší január desaťročia a známe osobnosti zdieľajú svoje pozitívne vyhliadky. Príkladom je aj Robert Kiyosaki, ktorý podľa správy News Bitcoin predpovedá, že BTC dosiahne až 500 000 dolárov do roku 2025.

Okrem ceny bitcoinu známy autor bestselleru „Bohatý otec, chudobný otec” predpovedal aj cenový vzostup zlata a striebra. Hlavným dôvodom má byť tlačenie obrovského množstva peňazí zo strany FED-u a nedostatočná výkonnosť amerického dolára, ktorý predstavuje falošné peniaze. Zlato má údajne do roku 2025 dosiahnuť 5 000 dolárov a striebro až 500 dolárov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin za pol milióna?

Na to, aby bitcoin dosiahol cenu pol milióna dolárov, od trhovej ceny by musel narásť o ďalších 2 000 %. Pre porovnanie, celý predošlý bullrun predstavoval zhodnotenie 1 900 %. Ak by sme v ďalšom bullrune cielili na 500 000 dolárov, od novembrového minima by to predstavovalo vzostup až 3 200 %.

Bitcoin za pol milióna dolárov

Bitcoin za pol milióna dolárov. Zdroj: TradingView

Na tom by nebolo nič divné, keby bitcoin každým ďalším cyklom nezaznamenával 5 až 6-krát menšiu ziskovosť. To znamená, že dosiahnutie pol milióna by narušilo celý logaritmický graf BTC od jeho počiatku a prvýkrát v histórii by nasledujúci bullrun bol ziskovejší ako ten predošlý.

O Kiyosakiho pozitívnych vyhliadkach na dlhodobú cenu drahého kovu a bitcoinu sme vás informovali už skôr. Z krátkodobého hľadiska ale varoval investorov, že cena kryptomien môže zaznamenať korekciu.

Na úrovni globálnej ekonomiky autor bestselleru očakáva, že dôjde recesii, keďže sa americká ekonomika nachádza v hrozivej situácii. Zdôraznil, že najhoršie dôsledky bude znášať neinformovaná, chudobná a stredná trieda. Viac sa o tejto téme môžete dočítať v článku Robert Kiyosaki – „Sme v globálnej recesii, čakajú nás bankroty, nezamestnanosť a nárast počtu bezdomovcov.

Prečítaj si tiež: Na tento signál čakal celý trh – Začal bitcoin nový bullrun?

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.