Robert Kiyosaki varuje pred kolapsom
Robert Kiyosaki varuje pred kolapsom. Zdroj: shutterstock.com/Holli/Golden Dayz

Recesia v USA je stále pretrvávajúcou hrozbou, ktorá nedá spávať mnohým ekonómom. Najnovšie, podľa správy News Bitcoin, pred kolabujúcou ekonomikou varoval známy autor bestselleru „Bohatý otec, chudobný otec“ Robert Kiyosaki. Je skutočne súčasná globálna ekonomika na tom tak zle?

Kiyosaki opäť varuje pred recesiou

Robert Kiyosaki v poslednom období investorom predovšetkým odporúča nakupovať bitcoin a drahé kovy, akými sú striebro a zlato. Nedávno sme vás dokonca informovali o tom, ako predpovedal cenu zlata na hladine 5 000 dolárov a cenu bitcoinu na neuveriteľných 500 000 dolárov. Pravidelne ale varuje verejnosť aj pred globálnou recesiou, ktorej sa údajne nevyhneme. Ak sa zaujímate o riziká globálnej ekonomiky, odporúčame vám prečítať si nasledujúce články:

Naposledy Kiyosaki vo svojom statuse uviedol:

„Svetová ekonomika je na pokraji kolapsu. Chcem, aby ste boli pripravení na to, čo príde. Skutočnú striebornú mincu si môžete kúpiť za približne 25 dolárov. Prosím, postarajte sa o seba.“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Správny čas na nákup striebra?

Z jeho príspevku jasne vyplýva, že odporúča investorom nakupovať striebro. Tento drahý kov je omnoho dostupnejší ako zlato a navyše má pestrejšie využitie. Jeho klesajúca cena spôsobila znižovanie nákladov na ťažbu a v konečnom dôsledku to spomaľuje ponuku a množstvo vyťaženého striebra.

Preto je pravdepodobné, že cena v najbližších rokoch môže zaznamenať slušný rastúci trend. Viac sa o striebre a dôvodoch prečo do neho investovať môžete dočítať v článku Aktívum, ktoré by mal vlastniť každý investor. Tu sú hlavné dôvody.

Posledný rok ukázal, že korekcia ceny zlata a striebra bola omnoho slabšia v porovnaní s akciami a kryptomenami. To znamená, že dôvera investorov v drahé kovy sa prejaví práve v ťažkých časoch počas vysokej inflácie. Naopak, akcie svoju hodnotu stratili a kryptomeny utrpeli najviac. Preto je možné, že ak sa varovanie Kiyosakiho naplní, práve zlato a striebro budú voľbou číslo jedna.

Mohlo by ťa zaujímať: Plán najväčšej centrálnej banky sveta predstavuje hrozbu pre globálnu ekonomiku