Kryptomenová banka ohlasuje koniec
Kryptomenová banka ohlasuje koniec. Zdroj: shutterstock.com/iSOMBOON/T. Schneider

Špekulácie o konci kryptomenovej banky, ktorá spolupracovala napríklad aj s Coinbase, sa potvrdili. Firma končí a ide do likvidácie. Banka mala expozíciu ku FTX, ktorá skrachovala ešte novembri minulého roka. Tento krach sa im vypomstil a je jedným z hlavných dôvodov, prečo biznis museli zabaliť. Informuje portál news.bitcoin.

Domino efekt sa neskončil

Po krachu FTX sa očakávalo, že krach kryptomenových spoločností skončil a už nič horšie nebude. Od vtedy ale oznámilo koniec niekoľko ďalších kryptomenových firiem. Medzi nimi aj Silvergate a BlockFi. Krach prvej spomenutej spoločnosti je hlavná téma posledného týždňa v kryptomenovom svete. V dôsledku tohto cena bitcoinu padá dole.

Aktuálny stav ceny bitcoinu
Aktuálny stav ceny bitcoinu. Zdroj: tradingview.com

Ako sme očakávali v minulej analýze, cena bitcoinu môže spadnúť až na 20 000 dolárov. Zatiaľ tento scenár je platný. Ku poklesu dopomohol aj posledný negatívny fundament okolo špekulácie krachu banky a neskôr aj jeho vyhláseniu. Cena bitcoinu a ostatných kryptomien padá už takmer mesiac.

Sleduj ma aj na Twitteri, kde pravidelne informujem, čo sa deje v kryptomenovom svete:

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Silvergate ide do likvidácie

Spoločnosť ohlasuje bankrot a dobrovoľne zlikviduje aktíva spoločnosti. V tlačovej správe uvádza:

Vo svetle nedávneho vývoja v odvetví a regulácii, sa Silvergate domnieva, že najlepšou cestou vpred je riadne ukončenie bankových operácií a dobrovoľná likvidácia banky. Plán ukončenia a likvidácie banky zahŕňa úplné splatenie všetkých vkladov. Spoločnosť tiež zvažuje, ako najlepšie vyriešiť reklamácie a zachovať zostatkovú hodnotu svojich aktív, vrátane vlastných technológií a daňových aktív.

Prečítaj si aj: Hrozí koniec americkému doláru? Príde nový svetový systém?