Decentralizované burzy kráľovsky zarábajú
Decentralizované burzy kráľovsky zarábajú. Zdroj: shutterstock.com/Photon photo/SeaRick1

Svet sa od minulého týždňa ponoril do neistoty, ktorú vyvolal krach Silicon Valley Bank, najväčšej úverovej banky inkubátora startupov a inovácií v USA. Špirála naberá na sile a desaťtisíce spoločností sa snažia dostať ku svojim peniazom. Naopak, decentralizované burzy medzitým zaznamenávajú najväčšie denné objemy obchodov v histórii. Informuje o tom denník Cointelegraph.

Najlepšie časy pre DeFi?

Chaosom v tradičnom finančnom svete sa otvárajú dvere pre investorov do sveta decentralizácie. Významná DeFi burza Curve Finance informovala, že v sobotu dosiahla historicky najvyšší denný objem obchodov. Objem predstavoval viac ako 7 biliónov dolárov. Stalo sa tak po „depegu“, čiže odpojení sa stablecoinu USDC od hodnoty 1 dolára po tom, ako spoločnosť Circle oznámila, že stratila 3,3 miliardy dolárov v potopenej banke SVB. Informovali sme o tom v článku Aktuálne: Kryptomenoví investori pozor, druhý najväčší stablecoin má vážny problém.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku

Rozprávkové zisky

Onchain dáta najväčších decentralizovaných búrz ukazujú, že za 24 hodín sa na burzách UniSwap, Curve Finance a SushiSwap preobchovovalo neuveriteľných 15,12 bilióna amerických dolárov. Veľkí hráči sa snažili zachrániť svoje peniaze, najmä po páde kurzu USDC o 10 %. Curve Finance predstavuje snáď najväčšiu svetovú burzu práve na držbu stablecoinov a preto sa obchody vyšplhali na tak závratné čísla.

Astronomické obchodné objemy na DeFi burzách
Astronomické obchodné objemy na DeFi burzách. Zdroj: DeFiLlama

Tieto čísla ukazujú obrovský potenciál využitia decentralizácie v prípadoch zmätku na centralizovaných trhoch. Investori hľadajú vždy lepšie alternatívy pre svoje peniaze a aj vzhľadom na mnohé pripravované regulácie či problémy, sa môže DeFi sektor stať veľmi obľúbeným.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Situácia sa upokojuje

Po panike spôsobenej depegom USDC sa zdalo, že stablecoinový svet môže utrpieť veľké straty. Spoločnosť Circle však ešte včera oznámila, že spraví všetko pre to, aby v pondelok po otvorení trhu bola situácia späť v normále. Informovali sme o tom včera v článku Hrozí kryptomene USDC krach alebo ju Circle zachráni? Takýto je plán. Pohľadom na CoinMarketCap sa zdá, že sa nateraz USDC podarilo zachrániť. Jeho aktuálna hodnota v čase písania článku je 0,991 dolára a trhová kapitalizácia sa vrátila na takmer 41 miliárd dolárov.

Čítajte ďalej: Mimoriadne: Ďalšia veľká americká banka musela skončiť