POZOR na tento scam! – DEEPFAKE Elona Muska láka na investovanie do falošných krypto projektov!
POZOR na tento scam! – DEEPFAKE Elona Muska láka na investovanie do falošných krypto projektov!,zdroj: www.shutterstock.com/Primakov

S rastúcim záujmom, ktorý sa v poslednom čase v kryptomenovom priestore rapídne zvyšuje, sa objavujú aj kybernetickí zlodeji, ktorí vymýšľajú nové spôsoby, ako oklamať nič netušiacich investorov o ich finančné prostriedky.

Podľa výskumníkov z BleepingComputer títo podvodníci v súčasnosti používajú tzv. „deepfake“ videá podporovateľov kryptomien na propagáciu svojej podvodnej platformy na obchodovanie s kryptomenami s názvom BitVex.

Pozor na tento scam

Falošná platforma BitVex všade uvádza, že ju vlastní Elon Musk a sľubuje, že umožní každému investorovi, ktorý sa prihlásil, získať až 30 % návratnosť svojich vkladov.

Mohlo by ťa zaujímať: USA čaká ďalšia výzva! – Brazília, Rusko, India, Čína a JAR vyzvali bojovať proti globálnej hegemónii dolára!

Kampaň pre BitVex sa údajne začala začiatkom mája, pričom aktéri buď hackli existujúce účty na YouTube, alebo vytvorili nové na propagáciu platformy pomocou deepfake videí. Nejde len o Elona Muska, ale napríklad aj o Michaela Saylora, Charlesa Hoskinsona, či Brada Garlinghousea.

Podľa správy z BleepingComputer podvodníci robia klipy rozhovorov s týmito „zástancami“ kryptomien a upravujú ich pomocou softvéru, aby zmenili to, čo sa hovorí počas skutočného rozhovoru. Niekedy to je fakt na nerozpoznanie, najmä ak tu osobu vidíte po prvý raz.

Avšak keď sa človek pozrie pozorne, všimne si, ako veľmi sa snažia upraviť pohyby gestikulácie danej osoby. Nie vždy kvalitné scény prezrádzajú, že rozhovory sú počítačovo upravené.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku

Špekulantov je plný internet

Keď navštívite samotnú stránku BitVex, bude ešte viac očividné, že ide o podvod. Stránka tvrdí, že Elon Musk je generálnym riaditeľom obchodnej platformy a obsahuje odporúčania Cathie Wood z Ark Invest či zakladateľa najväčšej kryptomenovej burzy Binance, Changpeng Zhaoa.

Rovnako ako všetky podvodné kryptomenové investičné platformy, aj táto „oficiálna webová stránka“ burzy zobrazuje falošné zárobky ľudí v snahe prilákať nových investorov. BleepingComputer však poukázal na to, že tieto výbery „sú náhodne vytvorené JavaScriptom“.

Napriek tomu sa zdá, že podvod má nízku úspešnosť, pretože dokázal zarobiť iba 1 700 USD. V správe sa však uvádza, že od spustenia tejto kampane sa mohlo ukradnúť viac, keďže adresy sa podľa všetkého menia.

Video, ktoré zobrazuje „kópiu“ Elona Muska, môžete uvidieť tu. Buďte opatrní, nenaleťte podvodníkom.

Čítaj ďalej: Miliardár z hedžového fondu Bill Ackman: „Terra bola krypto verziou pyramídovej schémy“