Je ekosystém Terra pyramídou?
Je ekosystém Terra pyramídou? Zdroj: Shutterstock, tashechka

Miliardár a investor Bill Ackman sa vyjadril k nedávnemu krachu ekosystému Terra. Bola to v skutočnosti pyramída, ktorá nemohla fungovať dlhodobo?

Bola Terra Ponziho schémou?

Populárny miliardár Bill Ackman považuje nedávny problém ekosystému Terra za epický kolaps a zároveň za pyramídovú schému. Osobne sa vraj zaujímal o vyšetrovanie algoritmu, ktoré odhalilo, že v skutočnosti išlo o Ponziho schému. Ackman uviedol, že sľubované výnosy vo výške 20 % boli v skutočnosti generované zo zvyšujúceho sa dopytu prostredníctvom nových investorov.

Mohlo by ťa zaujímať: Robert Kiyosaki: „Bitcoinu stále verím, no čakám na dosiahnutie nového dna“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Žiadny základný pilier, žiadny biznis. Takto to vníma Ackman. Terra vraj mala len jednoduchý plán, ako prilákať čoraz viac investorov a obmedziť tak ponuku svojho tokenu prostredníctvom harmonogramu nadobúdania práv.

V každom prípade, blockchain ako taký považuje za technologicky prepracovaný systém s obrovským potenciálom. Podľa miliardára takýto obrovský krach jednej z najznámejších kryptomien si jednoducho pýta regulácie. Projekty musia byť postavené na základných a legálnych obchodných systémoch. V opačnom prípade musia byť zakázané. Takéto situácie totiž vo finále môžu zničiť celé odvetvie kryptomien.

Čítaj ďalej: Populárny ekonóm Harry Dent: „Bitcoin padne na 3 000 dolárov a v ďalšom boome vystrelí až na 500 000 USD!“

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance