Bude Bitcoin súčasťou dôchodkových systémov?
Bude Bitcoin súčasťou dôchodkových systémov? Zdroj: Shutterstock, Thongden Studio

Michael Saylor opäť vyzdvihol Bitcoin v pozitívnom svetle. Tentokrát tvrdí, že BTC je to najmenej rizikové aktívum v dôchodkovom portfóliu. Ľudia by ho mali zaradiť do svojho portfólia.

Bitcoin v dôchodkovom systéme?

Generálny riaditeľ spoločnosti MicroStrategy tvrdí, že by ľudia mali reálne uvažovať nad pridaním BTC do dôchodkového portfólia. Prečo? Ako hlavný dôvod vidí najnovší krok spoločnosti Fidelity Investments, ktorá spustila možnosť investovania do BTC v rámci dôchodkového systému.

Nazvať Bitcoin digitálnym zlatom je slabé slovo. Sú to naozaj tie najtvrdšie peniaze v histórii sveta. Ale ak premýšľate o generačnom bohatstve a ak by ste chceli niečo zanechať svojim vnúčatám alebo ak by ste chceli mať dôchodkový fond, je to, samozrejme, veľmi, veľmi presvedčivý prvok,“ tvrdí Saylor.

Ľudia majú obavy vložiť peniaze do akcií a dlhopisov pre aktuálnu svetovú situáciu. A preto je podľa Saylora BTC najmenej rizikovou cestou v prípade dôchodkovej investície:

Spustenie systému Fidelity bolo akýmsi výstrelom, ktorý počul celý svet, pretože to, čo sa tu deje, je, že ľudia sa budú musieť zastaviť a zamyslieť sa nad tým. Buď je to najmenej riziková vec, ktorú môžete dať do dôchodkového portfólia, alebo je príliš riziková na to, aby ste ju dali do dôchodkového portfólia.“

Mohlo by ťa zaujímať: Kontroverzný Joe Rogan vidí Bitcoin ako plnohodnotnú menu: „Svet nečakal, že sa to stane.“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Ďalej dodáva:

Hneď ako sa nad tým zamyslíte a preštudujete si to, zistíte, že je to najmenej riziková vec, ktorú môžete dať do dôchodkového portfólia. Aspoň taký je názor ľudí, ktorí Bitcoin už nejaký čas študujú. Takže ponuka od spoločnosti Fidelity je v podstate obrovskou vzdelávacou udalosťou. Dostane sa do popredia a do centra pozornosti finančných poradcov, plánovačov dôchodkov, celého veľkého finančného odvetvia a myslím si, že v konečnom dôsledku predstaví Bitcoin úplne novej triede investorov a rozšíri zaplnenie triedy aktív.“

Saylor má pravdu, že ak sa Bitcoin stane súčasťou dôchodkových systémov, bude to veľmi pozitívny výsledok a ďalší znak toho, aký je silný.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre