Najviac medvedí scenár pre Bitcoin.
Najviac medvedí scenár pre Bitcoin. Zdroj: Shutterstock.com/bumbumbo

Bitcoin momentálne pokračuje v sideway štruktúre, ktorá je aktuálna už takmer 2 týždne a nachádza sa v úzkom rozmedzí cien 31 400 $ a 28 700 $. Stále nenastal signál prerazenia tejto štruktúry, aj keď pravdepodobne čoskoro k prerazeniu dôjde. Dominancia hlavnej kryptomeny medzitým pokračuje v raste na súčasných 45,23 %.

Stále platí rovnaký scenár. Buď cena prekoná rezistenciu 31 400 $ a následne budeme targetovať oblasť zhruba 35 000 $, alebo cena neudrží support. Tieto scenáre vidíme na grafe nižšie a oba sú len súčasťou dlhodobejšej korekčnej štruktúry. Na sformovanie silnejšieho rastu by sme potrebovali zásadne vyššie bullish objemy.

Bitcoin tesne pri 30 000 $
Bitcoin tesne pri 30 000 $. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Ktoré aktívum spadlo najviac – zlato, akcie alebo Bitcoin? Oplatí sa držať hotovosť?

Najviac medvedí scenár

Kde sa teda môže prepadnúť cena Bitcoinu? V prvom rade sledujeme MA200 na týždennom grafe, čo predstavuje zhruba hladinu 22 000 $. Krátkodobo by cena mohla spadnúť aj pod tento indikátor, no týždenná sviečka by mala pod indikátorom vytvoriť iba knôt a telom by sa mala uzatvoriť nad MA200.

Prepad pod 22 000 $ by znamenal, že s vysokou pravdepodobnosťou cena dosiahne úroveň 20 000 $, resp. ATH z predošlého cyklu. Toto sa v histórii cenového vývoja BTC ešte nikdy nestalo. To však neznamená, že to nemôže nastať v budúcnosti. Tento najviac medvedí scenár však považujem za nákupnú príležitosť do dlhodobého portfólia.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin: realizované straty dosiahli novú extrémnu hodnotu

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance