Litecoin by mohol byť vyradený z tejto kryptomenovej burzy kvôli novej aktualizácii Mimblewimble!
Litecoin by mohol byť vyradený z tejto kryptomenovej burzy kvôli novej aktualizácii Mimblewimble!,zdroj: www.shutterstock.com/Vladimkaproduction

So zavedením aktualizácie Litecoin MWEB sa kryptomena LTC stáva o niečo viac súkromnejšou a začína sa zameriavať viac na svoju bezpečnosť.

Zatiaľ čo väčšina kryptomenových investorov túto aktualizáciu víta, centralizované a regulované kryptomenové burzy v krajinách ako Južná Kórea môžu začať proces vyraďovania z dôvodu možných porušení zákona!

Aktualizácia Mimblewimble presadzuje väčšiu anonymitu

Hlavným faktorom tejto novej aktualizácie, ktorej aktivácia mala nastať po bloku #2257920, bude silnejšia dôveryhodnosť medzi odosielateľmi a príjemcami transakcií. Takzvaný Mimblewimble Extension Blocks umožní používateľom posielať mince do tzv. „extension block“ a následne späť do hlavného reťazca.

Mohlo by ťa zaujímať: Tieto 3 altcoiny sú výrazne podhodnotené – je čas na nákup?

V podstate ide o to, že aktualizácia otvára možnosť posielania „dôverných“ transakcií v sieti, ktorá bude skrývať odoslanú sumu. Tento fakt znemožní sledovanie a umožní „nezdaňovať“ odoslanú sumu, čo sa rozhodne nebude páčiť štátnym orgánom v krajinách ako je napríklad progresívna Južná Kórea. Okrem toho vývojári digitálneho striebra“ dodali, že aktualizácie zvyšujú priepustnosť siete a rýchlosť spracovania transakcií.

Funkcie podobné anonymným transakciám sú dostupné napríklad vďaka kryptomene Monero (XMR). Tá je do značnej miery regulovaná v európskych a ázijských krajinách a je taktiež zakázaná mnohými centralizovanými kryptomenovými burzami.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Kryptoburza Upbit môže delistovať Litecoin!

Burza Upbit oznámila, že sa vždy snaží zabrániť praniu špinavých peňazí, a preto nebudú mať inú možnosť, ako odstrániť Litecoin, ak uvidia vklady na burzu pomocou Mimblewimble.

Predstavitelia burzy taktiež dodali, že vklady uskutočnené prostredníctvom novej aktualizácie môžu viesť k trvalej strate finančných prostriedkov, keďže burza nebude mať ako overiť sumu transakcie či jej odosielateľa.

V prípade delistovania digitálneho striebra, miesto LTC na veľkých centralizovaných burzách môže byť otázne. Avšak na druhej strane, decentralizované burzy budú aj naďalej vítať nové funkcie, vďaka ktorým bude obchodovanie s Litecoinom ešte viac bezpečnejšie a viac decentralizované.

Čítaj ďalej: „Krypto zima je tu a môže trvať viac ako rok“ – zakladateľka blockchainového fondu očakáva ďalší pokles

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance