Elon Musk: Americkú ekonomiku čaká 18 veľmi ťažkých mesiacov!
Elon Musk: Americkú ekonomiku čaká 18 veľmi ťažkých mesiacov! ,zdroj: www.shutterstock.com/mundissima

Elon Musk sa pridáva k renomovaným ekonómom a finančným expertom, ktorí tvrdia, že americká ekonomika je už podľa všetkého v recesii a že najbližších 12 až 18 mesiacov bude pre americkú ekonomiku extrémne náročných.

Musk to vidí nevidí pozitívne

Majiteľ Tesly sa vyjadril o súčasnom a budúcom stave americkej ekonomiky v podcaste pod názvom „All-In“ začiatkom tohto týždňa.

Mohlo by ťa zaujímať: Nemecko: oslobodenie od dane z kryptomien! Inšpiruje sa Slovensko?

Musk sa vyjadril nasledovne:

Podľa všetkého sa už nachádzame v recesii, ktorá sa však bude ešte zhoršovať. Avšak všetky tieto nepríjemné veci pominú a potom opäť príde obdobie vývoju a blahobytu. Bude to pre mnohých ťažké a môže to trvať približne 12 až 18 mesiacov, avšak nikto to nemôže tvrdiť s istotou.“

Dodal, že rok a pol je zhruba obdobie, po ktorom by mohlo dôjsť k náprave. Obavy z recesie sa stupňujú, keďže Federálny rezervný systém sprísnil menovú politiku, aby pomohol stlmiť infláciu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Nemôže všetko vždy len rásť

Podľa miliardára však recesie nie sú nevyhnutne zlou vecou, pričom zdôraznil, že v čase pôsobenia vo verejných spoločnostiach ich už niekoľko zažil.

Čo sa zvykne stať je to, že ak máte ekonomický boom, ktorý trvá určitú dobu, dostanete nesprávne pridelenie kapitálu a v podstate peniaze dostane doslova každý blázon,“ opísal situáciu Musk.

Najbohatší človek sveta ešte dodal, že skutočným dôvodom inflácie je to, že vláda vytlačila oveľa viac peňazí, ako bolo potrebné. „Inflácia je zlá vec, keď si vezmeme napríklad krajiny ako je Venezuela, tak môžete vidieť, ako ťažko sa znáša a k čomu vedie,“ dodal na záver Musk.

Čítaj ďalej: Graf na dnes: ekonomický vývoj Slovenska podľa prognózy Európskej komisie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance