Fázy evolúcie obchodníka s kryptomenami – Fundamenty, fundamenty, fundamenty (3. diel)

0

Máme za sebou prvé dva diely nášho seriálu (pripomenúť si ich môžete tu a tu). Náš kryptomenový obchodník už nie je tým úplným začiatočníkom, ktorý behom svojich prvých krokov vo svete kryptomien iba slepo nasledoval úspešnejšieho kamaráta (ktorý mal tiež iba šťastie a vlastne o nich nič nevie) vo vidine rýchleho zbohatnutia, alebo Johna McAfeeho, čo sa tiež neukázalo ako to pravé orechové… Teraz ho čaká ďalší krok evolúcie na jeho ceste ku kryptoosvieteniu.

Fáza 3: Roger Ver, Justin Sun či Justin Sunerok

Prichádza moment, kedy konečne začínate veriť v projekt ako taký. Už ste počas obchodovania stratili vlastné reálne peniaze, ste sklamaní radami ostatných ľudí a skutočne cítite, že ste začali veriť v myšlienku kryptomien. Trvá istý čas, než k tomuto bodu dospejete, ale keď sa tak stane, začínate cítiť, že konečne patríte k nejakej komunite.

Je naozaj jednoduché nechať sa zlákať napríklad na kúpu Bitcoin Cash, TRX či Verge. Sú to meny pomerne populárne, sú dosť vidieť na grafoch a trhoch a majú veľmi aktívnu komunitu na Twitteri a Reddite. Máme tu mincu, ktorá o sebe tvrdí, že nasleduje pôvodnú Satoshiho víziu. Ďalej coin, ktorý chce patriť medzi základné virtuálne aktívum predpokladaného nového decentralizovaného internetu a nakoniec mincu orientovanú na anonymitu a súkromie.

Tip redakcie: Ako si vybrať vhodnú kryptomenu? Hype vs. No-hype

Sú tieto mince naozaj najlepšie vo svojich oblastiach? Iste, nájdu sa aj iné hlasy, ktoré tvrdia, že BTC, ETH a Monero sú oveľa lepšie meny. Ale toto nedokonalé trio má na Twitteri asi najhlasnejšie a najpresvedčivejšie davy, a na komunite záleží. Ak je Bitcoin tak úžasný, prečo neexistuje tak veľa ľudí, ktorí ho presadzujú? Prečo účet @Bitcoin, subreddit r/BTC a webová stránka Bitcoin.com agitujú v prospech Bitcoin Cash? Navyše, kedy naposledy ste v televízii videli hovorcov, ktorí by propagovali Bitcoin?

To isté v bledomodrom TRON: Mena, ktorá je podporovaná jedným z najcharizmatickejších a najúspešnejších čínskych podnikateľov, ktorý je navyše hlasno počuť, keď oznamuje rôzne partnerstvá. Ako by vôbec mohlo byť niečo zle pri tak veľkej miere transparentnosti a zodpovednosti, ktorú ten človek má? Navyše sa povráva, že táto kryptomena bude spolupracovať s jednou z najväčších online predajných platforiem na svete, ktorou je istotne všetkým dobre známy server AliBaba. Takže máte všetky možné dôvody veriť v úspech tohto projektu.

Odporúčame článok: Alfa a omega investovania do kryptomien

A čo zmieňované XVG, ktoré je možné označiť za skutočne decentralizovanú menu? Navyše je postavená na službách Tor a I2P, ktoré umožňujú najvyššiu možnú mieru zabezpečenia. Tiež je ňou možné platiť na najväčšej porno stránke sveta (Pornhub). Ďalšia skvelá voľba, kde sa predsa nemôže nič pokaziť, no nie?

Dokým neobjavíte a nepochopíte pravý význam a definíciu slova decentralizácia a nepríde precitnutie, že aktíva so silnými centralizačnými prvkami a plánovanými pumpami sú v podstate ako špekulatívny PayPayl na blockchaine, zostanete v tejto fáze uväznení. Ak sa chcete skutočne oslobodiť a nájsť v tom všetkom niečo viac, potrebujete zmeniť spôsob myslenia na liberálnejší. To znamená, že sa naučíte čítať správy napríklad takto: Bitcoin Cash je, čo sa týka vlastníctva, vysoko koncentrovaný a vznikol vlastne „zo vzduchu“ počas hard-forku (kedy držitelia BTC dostali rovnaké množstvo BCH zadarmo). TRX má dosť svojich vlastných starostí s transparentnosťou a tiež si užil dosť hanby ohľadom plagiátorstva niektorých pasáží svojho whitepaperu. Kryptomena XVG bola kvôli komplikovaným ťažobným algoritmom mnohokrát hacknutá pomocou exploitov.

Mohlo by vás zaujímať: Ako analyzovať whitepaper – základ pre vašu investíciu do kryptomien

Záver

Náš milý obchodník s kryptomenami už prešiel veľký kus cesty. Už sa nenechá strhnúť k neuváženým investíciám na základe odporúčania od kamarátov či spolupracovníkov. Prehlásenia Johna McAfeeho si rád prečíta, ale občas iba neveriacky krúti hlavou. Naučil sa hlavne niekoľko najdôležitejších vecí: čítať medzi riadkami, pozerať sa na všetky možné prehlásenia kritickými očami a reálne vyhodnotiť ich dopad a prínos pre kryptosvet. Obrovský posun, čo vy na to?

Vitalik vybral najhoršiu bullish a bearish predikciu v histórii Bitconu

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Zdroj:
cryptoglobe.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre